13 Ekim 2014 Pazartesi 18:48
Erdoğan'dan Hamaney'e tepki: 'Böyle bir dini önder olabilir mi?'

Marmara Üniversitesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İsrail'e karşı dik duran tek kişi Esad'dır' dediğini aktardığı İran dini lideri Hamaney'e tepki gösterdi.

Erdoğan şöyle konuştu:

"Kalkıp da bir dini lider, 'Suriye'de 250 bin kişi öldürülüyor, Niye buna karşı koymadınız?' dediğimizde; 'İsrail zulmüne karşı ayakta dik duran tek kişi Esed'dir' diyor. Kendisine şunu diyorum, orada öldürülenler İsrail kendisine saldırırken dik durmadılar mı? Esed'in İsrail'e karşı bir tane kurşunu var mı? 250 bin insanı öldürüyor, siz hâlâ bunlara destek veriyorsunuz. Hâlâ bunlara silah, para gönderiyorsunuz. Böyle bir dini önder olabilir mi?"

Son Güncelleme: 13.10.2014 18:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
bi kere de insan ol 2014-10-13 19:53:02

şiilerin, alevilerin katledilmesine, kadınlarının ve mallarının helal olduğuna dair fetva verenlere de bir gün bir laf etsene... dünyayı yakıp kavuran ışid, el kaide, taliban, boko haram gibi islamcı örgütlere, onların arkasındaki sünni din alimlerine de bir gün olsun ufak bir eleştiri getirsene.. getiremezsizn, çünkü...

Avatar
söyleyene bak 2014-10-14 03:39:13

...senin gibi cb olur mu? sudan soykırımcısını kırmızı halıyla karşıladın, müslümanlar soykırım yapmaz dedin. düne kadar ışide göz yumdun, el kaideyi destekledin. esad kötü de, sen de az değilsin.