17 Temmuz 2014 Perşembe 20:09
Erdoğan'a göre; HDP 'parlamenter sistem içerisinde yer almamalı'!

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Tekirdağ mitinginde Ekmeleddin İhsanoğlu’na desteğini açıklayan BBP’ye yüklendi. Erdoğan, HDP'yi de hedef aldı, bayrak siyaseti yaparak; "HDP, bu ülkenin demokratik parlamenter sistemi içerisinde dahi yer alamaz, almamalıdır," diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’da düzenlenen mitingde halka seslendi.

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN 'KEMİKLERİNİ SIZLATANLARA' KIZDI

Erdoğan’ın hedefinde ‘çatı aday’ Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi vardı. İhsanoğlu’nun Taksim ziyareti sırasında elinde poz verdiği derginin bir sayısında Muhsin Yazıcıoğlu’na hakaret ettiğini belirten Erdoğan, “Allah aşkına bu nasıl bir karnı genişliktir, bu nasıl bir ilkesizliktir 30 Mart seçimleri öncesinde merhum Yazıcıoğlu’nun kemiklerini sızlattılar, şimdi bir kez daha onun hatırasını ayaklar altına alıyorlar. Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimin mirasını taşıyan parti, gitmiş şimdi bu adaya destek vereceğini açıklamış.” diye konuştu.

HDP'NİN PARLAMENTER SİSTEM İÇERİSİNDE YER ALMAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi'ni de hedefine alarak, bayrak siyaseti yaptı. Başbakan Erdoğan, HDP'nin parlamenter sistem içerisinde yer almaması gerektiğini savundu; şöyle konuştu:

"Kongrelerinde Türk bayrağını asmayı kendileri için zillet kabul eden bu parti (HDP), aslında bu ülkenin demokratik parlamenter sistemi içerisinde dahi yer alamaz, almamalıdır. Bu kadar açık söylüyorum."

Erdoğan konuşmasını "Tek vatan" söylemiyle sürdürdü. (Demokrat Haber)

Son Güncelleme: 18.07.2014 15:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
ali 2014-07-17 21:02:14

Tahammülsüzlük.

Avatar
mayperuz 2014-07-18 12:55:08

demekki demirtaş iyi yolda,kovana çomağı soktu telaşa kapıldılar. alternatifsizlikten yakınan bütün solcuların bu gerçeği görmeliler ağustos ve 2015 seçiminde kisa ve uzun vadeli planlarini kafalarina geçirmeliler.

Avatar
mayperuz 2014-07-18 12:57:31

...bütün planlarını yerle bir edip kafalarına geçirmeliler.

Avatar
Nizamettin aktaş 2014-07-18 13:29:12

... 12 zul anayasası ile yönetilen bir ülkede avrupa siyasi hayatına yön verenler tarafından 60 yıldır can hiraş uğraş veriliyor ki türkiye'de yaşayanlarda evrensel hukukla yaşamayı hak ediyorlar. geçmişin kirli,derin,tekci algısı mahmut esat bozkurut,recep peker ve daha niceleri halka reva gördükleri tek şey seçkin olanlara hizmet etmek. bu gün sayın başbakan dünyanın gözü önünde kürt halkının seçtiği vekile yaşama hakkı tanımayan,seçen kürdü insan olarak görmeyen özü itibarı ile ırkcı sözleri en üst makamda bulunan kişinin ağzından duymak ise önce hukuk savunucularını,kürtleri,geleçekte avrupa insanının yaşadığı evrensel hukukla yaşamak istiyorum,ona bu günden başlamam gerek diyenlere kara gömleklilerden oluşan ölüm taburları bekliyor demektir. dün birlikte ülkeyi yötettikleri cemaatla yaşadığı sorunu yarın akp içinde ki tüm kesimlerle yaşayaçağı açığa çıkmıştır. kim ki başbakana hukuk,eşit bir insah yaşamı,adalet derse o artık zindanların daimi meskani olaçağına inansın.