02 Kasım 2015 Pazartesi 08:58
Erdoğan: Seçim istikrardan yana tecelli etti

Eyüp Sultan'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sabah namazının ardından türbe ziyareti gerçekleştirdi. Bir süre cemaatle sohbet eden Erdoğan camiden çıkarken yaptığı açıklamada, "Siyasi dünyada bunun belirleyicisi milli iradedir. Seçim istikrardan yana tecelli etti. Milli irade istikrardan başka seçim yok” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Erdoğan, seçimlerin çok olgun geçtiğini ve sonuçların da çabuk netleştiğini belirterek dünyadan bu sonuca saygı gösterilmesini istedi. Erdoğan ayrıca, "Bir olalım, birlik olalım, birlikte Türkiye olalım mesajı" verdi.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“ Şu anda çıkan neticenin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bir olalım, diri olalım hep birlikte Türkiye olalım.

Üzerimizde oynanan oyunlara cevap vermemiz lazım. Milletime şükranlarımı sunuyorum. Ülke genelinde cereyan eden seçimlerde demokratik olgunluğun ne ifade ettiğini görmüş olduk.

Şahsımla alakalı olarak değerlendirmek doğru olmaz ancak dünya medyası ne için ülkemizle bu denli ilgilenirken kendi ülkeleriyle ilgilenmiyorlar.

Şu anda yüzde 50 ile bir parti iktidar oldu. Şu anda geçici neticelere baktığımızda yüzde 50 gibi bir rakam görüyoruz. Buna tüm dünyanın saygı duyması gerekir. Hamdolsun çok olgun bir seçim geçti. Çok kısa zamanda da neticeler netleşti. Milletim sağ olsun var olsun" ifadelerini kullandı.

 

Son Güncelleme: 02.11.2015 09:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.