Erdoğan, Özgecan katliamında da kadınları hedef aldı: Ayaklanma çıkarmaya çalıştılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Güya protesto ediyorlar, biliyorsan bir fatiha oku' diye konuştu

Erdoğan, Özgecan katliamında da kadınları hedef aldı: Ayaklanma çıkarmaya çalıştılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgecan Aslan'ın katledilişine ilişkin konuştu. Erdoğan,  Özgecan'ın katledilişi ve artan kadın cinayetlerine karşı hükümetin sorumluluğuna değinmezken, Türkiye'nin her yerinde gerçekleşen eylemleri hedef aldı ve "Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştılar," dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınların protestoları için, "Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir ya, sen biliyorsan bir fatiha oku," dedi.

Evrensel'deki habere göre, Erdoğan'ın konuşması şöyle:

"Evine gitmek için bindiği otobüste yakılan kızımız karşısında susanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştılar. Hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir ya, sen biliyorsan bir fatiha oku. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunun bizim kültürümüzdeki yeri nedir, adeta bu ölümden zevk alıyor. Ölüm karşısında dans etmek nedir bizim kültürümüzde? Belli, tabii ateş düştüğü yeri yakar. Özgecan kızımıza ben bir kez daha rahmet, bütün milletimize başsağlığı diliyorum.

Bu canice vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandılar. İnşallah hak ettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Şu anda da zaten takip ediyorum. Kadına şiddet ülkemizin kanayan yarasıdır. Yaradılmışların en şereflisidir. Erkek denmiyor, kadın denmiyor, çocuk denmiyor, insan deniyor. Bizim kültürümüzde de kadının ayrı ve özel bir yeri vardır. Osmanlı'yı anarken Haymana'yı Nilüfer hatunu anmadan geçemeyiz. Zübeyde hanımı anmadan Gazi Mustafa Kemal'i anlayamayız. Cumhuriyetin kuruluşunda da kadınlarımız önemli roller üstlenmişlerdir.

Şu cüzdanlarımızdaki 50 liralık banknotu hazırlarken dedim ki, bir de biz tarihimizde başarılı hanımlarımız var onlardan bir tanesinin resmini buraya koyalım. Buna rağmen kimi zaman töre denilerek kadının şahsiyetinin yok edildiğine, çağdaşlık denilerek kadının metalaştırıldığına şahit olduk.

Kadını zayıf görerek, aciz görerek ona şiddet uygulayan her kim olursa olsun alçaktır zavallıdır... "

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek Demokrat
Gerçek Demokrat" - 3 yıl Önce

adam söylediklerinde haklı

Rauf Uluç
Rauf Uluç - 3 yıl Önce

Sayın Erdoğan Nilüfer Hatun'un tekfur kızı olduğunu, kale baskınında Osman tarafından kaçırılıp 14 yaşındaki oğlu Orhan'a zevce yapıldığını bilmiyor herhalde...