02 Mart 2016 Çarşamba 13:27
"Erdoğan'ın aldığı örtülü ödenek kişisel işler ve parti çalışmaları için yeniyor"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Cumhurbaşkanlığına ayrılan örtülü ödeneğin kaldırılması için Meclis’e kanun teklifi verdi. Erdem, "halkın vergileri kişisel işler ve parti çalışmaları için yeniyor. Erdoğan'a ayrılan bu ödenek zorunlu olarak kaldırılmalıdır" ded,.

Meclis'e verdiği kanun teklifiyle ilgili konuşan Erdem’in açıklamaları şöyle: 

"Örtülü ödenek kullanımı, kanunlarda yer alan açık hükümlere rağmen, maalesef kişisel konular ve parti meseleleri adına kullanılıyor. Cumhurbaşkanı örtülü ödeneği örtülü çiftlik gibi kullanıyor ve ödenek kullanımı her ay yeni bir rekor kırıyor. Ödenek yetmedikçe ve sürekli miktarı artılıyor. Bugün itibariyle Erdoğan'a ayrılan ödenek 2 milyar TL'ye ulaşmış durumda" dedi.

KİŞİSEL İŞLER VE PARTİ ÇALIŞMALARI

"Cumhurbaşkanının Anayasa'da yer alan yürütme sorumsuzluğunu  ve tarafsızlık ilkesini dikkate almadığı bir koşulda, partili değil partizanca hareket eden bir şahsa bu kadar ödeneğin ayrılması, hukuk devleti için bir yüz karasıdır.

"Bütçe görüşmeleri dolayısıyla halkımız bizlere 'vergilerinin nereye gittiğini' soruyor, işte bu ödeneklere gidiyor. 93 yıllık Cumhuriyet'te 11 cumhurbaşkanı görmüş bir memleketten kimsenin aklının ucundan geçmeyen yöntemlerle halkın vergileri kişisel işler ve parti çalışmaları için yeniyor. Erdoğan'a ayrılan bu ödenek zorunlu olarak kaldırılmalıdır."

Son Güncelleme: 02.03.2016 13:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2016-03-02 14:24:09

hic mütevazi degiller millet cadirlarda oturuyo, ölne askerler hep fukaradan gidiyo