Erdoğan: İdris Naim Şahin'in de şantaj kasetleri var

Erdoğan, 'Onun da şantaj kasetleri var, açıklayacaklar diye korkarak gitti' diye konuştu...

 Erdoğan: İdris Naim Şahin'in de şantaj kasetleri var
Ordu'da konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, isitfa eden İdris Naim Şahin'i kastederek "Ama bu seçimde buradan büyükşehir belediye başkan adayı olmayınca, olamayınca biliyorsunuz istifa edip ayrıldı. Niye biliyor musunuz? Onun da şantaj kasetleri var. Onu da açıklayacaklar diye korkarak gitti" dedi.

Helikopterle Trabzon'dan Ordu'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık 30 bin kişiye hitap etti.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Ordu mitinginde şöyle konuştu:

"Aynı şekilde bu seçime giriyoruz. Bak ben burada söz veriyorum, var mısınız diyorum. Gelin bu seçimde Ak Parti birinci parti olmazsa ben genel başkanlığı bırakacağım. Partim birinci olmazsa ben bırakayım, arkamdan başka arkadaşlar gelsin. Birinci olmazsan bırakmaya var mısın? Yaptığım bütün mitinglerde bu çağrıyı yapıyorum. Hala cevap veremedi, veremez. Çünkü o nal topluyor nal. Varsın bunlar devam etsinler. Biz işimize bakacağız. 

İDRİS NAİM ŞAHİN'İ ELEŞTİRDİ

Ordu’da bizim aramızda tutunamayan bazıları da sahaya çıkmış. Maalesef. Ak Parti’nin oylarını nasıl azaltırız diye sağda solda dolaşıyorlarmış. Hele hele bunların içerisinde bir tanesi var ki benim yaklaşık 45 yıllık beraber olduğum, tanıdığım, bildiğim ve onu da belediye başkan olduğum zaman genel sekreter yardımcısı yaptığım, daha sonra partide kurucu yaptım. Partimin genel başkan yardımcılıklarından bir tanesini ona verdiğim ve daha sonra bakan yaptığım birisi. Ama bu seçimde buradan büyükşehir belediye başkan adayı olmayınca, olamayınca biliyorsunuz istifa edip ayrıldı. Niye biliyor musunuz? Onun da şantaj kasetleri var. Onu da açıklayacaklar diye korkarak gitti, biliyorum. Şimdi bakıyorum ki şu anda unutmayın kardeşlerim ahlakı olmayan siyasetin millete, ülkeye faydası olmaz. İlkesi olmayan, hedefi, planı, projesi olmayan siyasetin Ordu’ya faydası olmaz. Kazanmak için değil kaybettirmek için siyaset yapılmaz. Bu ahlaksız, ilkesiz siyasettir." 

"Pensilvanya kasetlerle CHP ve MHP’yi tehdit etti. Pensilvanya CHP ve MHP’nin eline kasetleri verdi. Montajları tutuşturdu. Onları sahaya sürdü. Şimdi CHP genel müdürü çıkmış 'Türkçe olimpiyatlarına giderim' demiş. Bence de çok hayırlı olur. Yanına bütün milletvekillerini alsın öyle gitsin. Yanına Tunceli milletvekillerini, Silivri’den çıkan milletvekillerini alsın öyle gelsin. Hatta orada birde slogan atsın 'Pensilvanya’nın askerleriyiz' desin. 'Hocamın izindeyiz' desin."
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 21:10
YORUM EKLE