20 Haziran 2014 Cuma 20:03
 DYP, İhsanoğlu'nu destekleyecek

Doğru Yol Partisi CHP ve MHP'nin "çatı adayı" olarak üzerinde uzlaştığı, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararı aldı.

Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu, toplumsal uzlaşma adına 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti olarak Muhalefetin "Çatı Adayı" Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini duyurdu.

Her siyasi partinin farklı siyasi görüşü kapsamında farklı aday profili tercih etmesinin doğal olduğunu kaydeden Abdullahoğlu, "Ancak unutulmamalıdır ki bir siyasi parti başkanı değil Cumhurbaşkanı adayı seçiliyor ve adayın ülke çapında seçilme sansı olmalı. Benim adayım olsun kazanmasa da olur düşüncesi memleket yararına değildir ve Erdoğan'ı ya da AKP adayını cumhurbaşkanı yapar. Dönemin hassasiyeti Sayın İhsanoglu'nun desteklenmesini gerektiriyor" dedi.

DYP'li Abdullahoğlu, muhalefetin adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhuriyet değer ve kazanımlarına ve laiklik ilkesine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den daha saygılı olduğu ve olacağı vurgusu da yaptı. (haberx)

Son Güncelleme: 21.06.2014 12:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.