Devlet Bahçeli çok üzülecek

Genelkurmay açıklama yaptı: 'Harekatın büyük bölümü yurt içinde'

Devlet Bahçeli çok üzülecek

Genelkurmay Başkanlığı, medyada yer alan sınırötesi haberlerinde bazı noktaların yanlış anlamalara yol açtığını belirterek bir açıklama yaptı.

'22 taburla sınırötesi harekatı' haberleri üzerine Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yaparak kara harekatının büyük bölümünün Türkiye sınırları içinde yapıldığını vurguladı.

TSK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi: "20 Ekim 2011 tarihinde yapılan açıklamada, yurt içinde ve yurt dışında beş ayrı noktada 22 tabur ile operasyonların devam ettiği belirtilmiştir. Medya organlarında, bu açıklamamızın yanlış yorumlanarak, yapılan operasyonların tamamının yurt dışına yönelik olduğuna dair yazı ve yorumlara yer verildiği görülmüştür.

2. Kara ve hava operasyonlarının büyük bir bölümü yurt içinde, ağırlıklı olarak Çukurca bölgesinde sürdürülürken Irak Kuzeyinde, sınır ötesinde birkaç noktada kara ve hava harekatına devam edilmektedir."

DEVLET BAHÇELİ BAŞBAKAN'I ARAMIŞTI

Dün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradığı açıklanmıştı.

Bahçeli'nin Hakkari'deki saldırıda 24 askerin ölümünün ardından başlatılan kara harekatı ile ilgili Başbakan Erdoğan'ı arayarak kararı desteklediği kaydedilmişti.

 

YORUM EKLE