28 Temmuz 2014 Pazartesi 13:14
Dengir Mir Mehmet Fırat AKP'den istifa etti

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) kurucu üyesi ve eski genel başkan yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Facebook adresinde yayınladığı bir açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu. Fırat, geçen hafta verdiği bir mülakatta cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'ı destekleyeceğini söylemişti.

Dengir Mir Mehmet Fırat, yaptığı açıklamada daha önce cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin tutumunu gerekçeleri ile birlikte ifade ettiğini belirterek, "Bu açıklamanın Ak Partide bir panik havası yarattığını görüyorum.  Bu nedenle özellikle üzülerek söylüyorum bazı Kürtler öne sürülerek halkın yanıltılmaya çalışıldığını görüyorum" dedi.

"Bugüne kadar Ak Partide üyeliğim devam ettiği için siyasi etiğe uyarak bazı gerçekleri ifadeden hep kaçınmıştım" diyen Fırat, şunları ekledi:  "Ancak bugünkü şartlardan dolayı bu manevi sorumluluğun ağır vebali olduğu kanısına vardım. Bu nedenle,daha sonra detaylı gerekçesini açıklamak üzere, kurucuları arasında bulunduğum Ak Parti üyeliğinden istifa ediyorum."

Fırat 8 Kasım 2008'de AKP Genel Başkan Yardımcılığı ile birlikte hem MYK hem de MKYK’daki görevlerinden istifa etmişti.

Son Güncelleme: 29.07.2014 10:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
leventk 2014-07-28 15:35:07

...mama kesilmişti uzun süredir , onun içindir