23 Ekim 2015 Cuma 19:22
Demirtaş'tan  Davutoğlu'na: Siyaseti bırak izdivaç programlarına çık

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Muş'ta konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde gençlere seslenip, ailelerinin eş bulamamaları halinde kendilerinin eş bulacakları yönündeki açıklamalarına değinen Demirtaş, "Ona küçük bir tavsiyem var. Bence siyaseti bırak. Şu evlilik, izdivaç programlarına çık artık.

Madem milleti evlendiriyorsun. Bari kendini bu siyaset arenasında yıpratma. Vallahi yakışır da. Eş bulamayanlara sayın Ahmet Davutoğlu eş buluyor desinler çok daha başarılı olur, hayırlı bir iş yapar" dedi.

"İNSANLAR KORKUYLA OY VERSEYDİ AKP'NİN OYU YÜZDE 95 OLURDU"

Sandık güvenliğine değinen Demirtaş, "Biz zorla baskıyla tehdit ile kimseden oy istemiyoruz. Almayız da kimse de korkarak gidip oy vermesin. Herkesin bir cesareti, haysiyeti var. Vallahi insanlar korku ile oy verseydi AKP'nin oyu yüzde 95 olurdu. Yalan mı? Onlardan çok korkutan tehdit eden var mı? Ama bak alamıyorsun.

İnsanlarımız, hele seçim dönemlerinde  Allah'tan başka kimseden korkmazlar. Dünyanın parasını döktünüz yine de biz sizi iktidardan düşürdük. Kendilerini dev aynasından görüyorlar. Aynadan baktıklarında zannedersiniz padişah görüyorlar. Biz öyle görmüyoruz. Sayın Davutoğlu kendisini dev aynasından görebilir ama biz gerçeğini görüyoruz" diye konuştu.

"KIYAMIYORUM HA GERÇEKTEN"

Demirtaş, "Ben aslında Ahmet Hocayı seviyorum. Kıyamıyorum ha gerçekten. Onu bu zulümden  kurtarmak için sürekli çalışıyoruz. Biz oyumuzu arttırırsak o da kurtulacak bu zulümden. O da Cumhurbaşkanı’nın elinde perişan oldu" dedi.

"SİYASETİ BIRAK, İZDİVAÇ PROGRAMLARINA ÇIK ARTIK"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde gençlere seslenip, ailelerinin eş bulamamaları halinde kendilerinin eş bulacakları yönündeki açıklamalarına değinen Demirtaş, "Ona küçük bir tavsiyem var. Bence siyaseti bırak. Şu evlilik, izdivaç programlarına çık artık. Madem milleti evlendiriyorsun. Bari kendini bu siyaset arenasında yıpratma. Vallahi yakışır da. Eş bulamayanlara sayın Ahmet Davutoğlu eş buluyor desinler çok daha başarılı olur, hayırlı bir iş yapar" dedi.

"BU VATANIN HAİNİ DEĞİL SAHİBİ, TERÖRİST DEĞİL, ÖZGÜRLÜK UĞRUNA MÜCADELE EDEN BİR HALKIZ"

Demirtaş, "Bu devletin haini değil, sahibiyiz. Bu vatanın haini değil, sahibiyiz. Terörist değil, özgürlük uğruna mücadele eden bir halkız. Kan, göz yaşı istemedik. Sürekli barış sloganları ile çalıştık. Bu çizgimizden parti olarak şaşamadık. Kimin ne dediğine bakmayın. Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli seçimi haline gelmiştir. Herkesi seferberlik halinde sokak sokak dolaşmaya davet ediyorum" diye konuştu. (Radikal)

  

Son Güncelleme: 23.10.2015 19:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.