Davutoğlu'ndan BBC'ye tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor

Davutoğlu'ndan BBC'ye tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu BBC'nin Cemal Bayık röportajına ilişkin, “Uluslarararası toplum imtihanını doğru veremiyor. Avrupa başkentlerine terör örgütü çadırları açılabiliyor, terör liderleriyle röportaj yapılabiliyor. Bu faaliyetin adı gazetecilik olamaz. Kimse bunu hoşgörü ile karşılamamızı beklemesin” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:
AK Parti kurulduğu günden beri başarı öyküsüne ortak olamayanlar bizim başarımızı anlamıyor. Kimse basın üzerinden siyaseti, AK Parti’yi dizayn  etmeye heveslenmesin.

Cumhurbaşkanımızın 14 yıl verdiği kavga bir kez daha bugün verilecekse, biz buradayız ve bu kavgayı sonuna kadar da sürdürmeye kararlıyız. 78 milyon vatandaşımızın beklentilerini 1 Kasım’da tek tek, adım adım giderek, yaşlısıyla genciyle, 24 milyon vatandaşımızın emanetini kimsenin kirli işlerine ezdirmeyiz. Emaneti, adaleti, hesabı, kitabı unutanlardan olmadık, olmayacağız.

KİLİS’TEKİ SALDIRILAR

Neredeyse her hafta başka bir yerde eylem planı açıklıyoruz. Kısa sürede gereği neyse yerine getiriyoruz. Neredeyse her hafta yurdun farklı bir yerinde onlarca açılış yapacağız.

Bölücü terör örgütünün yuvalandığı yerleri bir bir huzura kavuşturuyoruz. Terörle mücadele kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İnşallah Türkiye terör belasından tamamen kurtulacak. Şehit askerlerimize, polislerimize ve korucularımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu kampanya kadınlarımızın, gurbetteki kadınlarımızın dava sadakatinin bir yansımasıdır. Ülkemizi 40 yıla yakındır bu terör belasıyla uğraştıranların, çukur kazanların tek bir amacı var. Türkiye’yi kendi içine kapatarak enerjisini kaybetmesi... Bir taraftan PKK ve onun uzantıları, diğer taraftan DEAŞ ülkemize yönelik eş saldırılar düzenliyor. DEAŞ konusunda Türkiye’ye iftiraları dile getirenler de bu oyunun parçasıdır.

Kilis’te yapılan saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve Suriyeli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Öncelikle ilave askeri tedbirler alınacak, sınır bölgesinde askeri varlığımız artırılacaktır. Gerekli talimatlar verildi.

BBC'YE TEPKİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu grup toplantısında yaptığı konuşmada KCK Eş Başkanı Cemil Bayık ile röportaj gerçekleştiren İngiliz devlet kanalı BBC'ye de tepki gösterdi.

Başbakan Davutoğlu, "Uluslarararası toplum imtihanını doğru veremiyor. Avrupa başkentlerine terör örgütü çadırları açılabiliyor, terör liderleriyle röportaj yapılabiliyor. Bu faaliyetin adı gazetecilik olamaz. Kimse bunu hoşgörü ile karşılamamızı beklemesin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 12:37
YORUM EKLE