20 Aralık 2015 Pazar 14:35
Davutoğlu: Hendekleri kazanların başlarında parçalamaya kararlıyız

AKP  Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara ‘da AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşma yaptı. “Geçtiğimiz 13 yılda milletimizle birlikte karanlık bir devri kapattık, aydınlık bir devri başlattık” diyen Davutoğlu, krizlerle uğraşan Türkiye’nin gittiğini, atılımlarla büyüyen yeni bir Türkiye doğduğunu söyledi.

Davutoğlu’nun konuşmasının devamı özetle şöyle:

“Ülkenin dertlerine çözüm üretmek bir tarafa, bu ülke için kendisi bir dert haline gelmiş olan siyasi anlayışlar tedavülden kalktı. Adeta dibe vurmuş bir ekonomi ayağa kalktı ve rekor üstüne rekor kırıyor. Demokrasimiz güçlendi.

“ Milletin oyuna saygısı olmayanların, her türlü darbeci, vesayetçi, tek tipçi girişimleri devre dışı bırakıldı. Kendi içine kapalı bir ülkeden, dünyanın her köşesinde olan, söz söyleyen, sözünü dinleten bir Türkiye’ye geldik. Bütün bunları milletimizin desteğiyle başardık. Bu 13 yıl milletimizin başarısıdır.”

HENDEKLER

“Bu hendekleri kazanların hendeklerini, kendi tuzaklarını başlarında parçalamaya kararlıyız. Bunlar bu hendekleri kazarak İslam’ın değerlerine saldırıyorlar, Diyarbakır’ın ruhuna saldırıyorlar. Minarelerdeki ezan seslerini susturuyor, yerine kendi süfli marşlarını çalıyorlar.

“Diyarbakır’da Kurşunlu Camisi’ni yaktılar, sonra hiç utanmadan bize iftira etmeye kalktılar. Zaten terörle yol almaya çalışandan mertlik beklenmez, doğruluk beklenmez, insaf beklenmez.

“Bugün Güneydoğu’da ortaya konulmak istenen planın odağında gençler var. Terör örgütü ve onun güdümündeki bazı siyasi çevreler, gençleri kuşatmak isteyen bir nefret dili örüyor. Okula gitmesi gereken, yaşları 8 ila 17 arasındaki çocukların, gençlerin ellerine molotofkokteyli tutuşturuyor, kendi okullarını yaktırıyorlar, güvenlik güçlerine saldırtıyorlar.

“Dağa kaldırdıkları gençleri ölüme gönderiyorlar. 12-13 yaşındaki çocukların eline silah veriyorlar. Kanına giremedikleri gençleri infaz ediyorlar, katlediyorlar.

“Bu Yasin Börü’yü katlederken de böyleydi, bir çorbacıda çalışan Şeyhmus Sanır’ı katlederken de böyle oldu. Gençleri, okula, camiye, kitaba, kaleme düşman hale getirmek istiyorlar.”

HDP’YE ELEŞTİRİ

“HDP yöneticileri çıkıp terör örgütünün açtığı hendekleri meşrulaştırma derdine düşmüşler. Bir HDP’li vekil utanmadan evlerinden ayrılmak zorunda kalanları tehdit ediyor. ‘Bırakıp gitmeyeceksin, bir gün geri dönmek istersen yüz bulamayabilirsin’ diye tehditler savuruyor.

“ İşte buradan söylüyorum, o evleri terk eden bütün vatandaşlarımız huzurla evlerine dönecekler. Halkı tehdit eden vekil görüntüsündeki bu terör destekçileri de mutlaka hak ettikleri cevabı alacaklar.

“Terör örgütüyle Türkiye’nin geleceğini karartma iddiasını terk edene, silahları toprağa gömene kadar mücadele edecek, kardeşçe bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Terör örgütü orada halka hayatı zindan edecek, bu HDP eş başkanı bunlara selam duracak.

“ Terör örgütünün mağdur ettiği, zarar verdiği vatandaşlarımıza gereken maddi, manevi desteği vereceğiz. Terör destekçisi bu HDP milletvekillerine de gerekli dersi TBMM çatısı altında vereceğiz.” 

Son Güncelleme: 20.12.2015 14:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
surlu 2015-12-20 23:37:50

küçük enişte sakin ol çok kızma kürt ler çok korktu pığ yap kürtler korksun ha ha ha ha portatif ahmo sendemi adam oldun teyo seni erkek etmiş aman putin duymasın senide teyo gibi sünnnet eder

Avatar
amed 2015-12-21 00:19:49

pinokyo. kurtler. 1938 deyil. reco. seni. kulaniyor.

Avatar
amed 2015-12-21 01:25:10

goril. ve. pinti. goril. yavrusu. hakaten. ne. oldu. yesile. boguldumu.

Avatar
amed 2015-12-21 00:25:28

hocam. kendini. recoya. kulandirma. zaman. gelecek. sende. recoya. karsi. geleceksin. ama. son. pismanlik. fayda. etmez. seni. seviyorum.