CHP'nin Hakkari adayları: HDP'nin barajı aşmasını umut ediyoruz

‘Tek dileğimiz CHP'nin iktidara gelmesi ve HDP'nin de barajı aşmasıdır’

CHP'nin Hakkari adayları: HDP'nin barajı aşmasını umut ediyoruz

CHP Hakkari Miletvekilleri adayları partilerinin iktidara gelmesini, HDP'nin Türkiye'deki yüzde 10'luk seçim barajını geçmesini umut ettiklerini söyledi.

CHP'nin 7 Haziran Genel seçimleri için aday gösterdiği 1, 2 ve 3'üncü sıra adayları Yakup Samioğlu, Gıyasettin Koç ve Kerem Kormaz, seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 25 yıl memurluk yaptığını ve son olarak Tarım Müdürlüğü'nden istifa edip, CHP'de Hakkari 1'inci sıra milletvekili adayı olduğunu belirten Samioğlu, geçen dönemlerde Hakkari'den meclise miletvekili gönderen CHP'nin son seçimlerde oy oranının çok düştüğünü, bu oranın yükseltimesi için ciddi çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Radikal’de yer alan habere göre, çözüm sürecinin devam etmesi için HDP'nin Türkiye barajını aşmasını umut ettiklerini belirten Samioğlu şöyle konuştu:

‘HDP’NİN BARAJI AŞMASINI UMUT EDİYORUZ’

"HDP barajı aşarsa Hakkari'de 3 milletvekilini alacak. Bizler de HDP'nin barajı aşmasını umut ediyoruz. Barajı aşmaması durumunda ise CHP olarak en az Hakkari'den bir milletvekili meclise göndermeyi hedefliyoruz. Bizim iddiamız, hedefimiz CHP'nin buradaki oylarını 10'a katlamak. Türkiye genelinde AKP kan kaybetmiştir. Hakkari'de ise daha önce aldıkları oyların çeyreğini bile alamazlar. Çünkü bu halk artık AKP'nin nasıl bir siyaset yaptığını çok iyi biliyor. Şu an seçim çalışmalarımız devam ediyor. Gittiğimiz köylerde de vatandaşlar CHP'ye büyük ilgi gösteriyor."

CHP'nin Hakkari 2'nci sıra Milletvekii adayı Gıyasettin Koç, Hakkari'de AK Parti'yi bitirmek için çalışacaklarını, HDP'nin barajı aşmasını, CHP'nin de ikdidar olmasını istediklerini belirtti. CHP'nin 3'üncü sıra Hakkari Milletvekili adayı Kerem Kormmaz ise hedeflerinin rahat ve huzurlu bir ülkede yaşamak ve nefes almak olduğunu, bunun da ancak CHP'nni iktidara gelmesiye gerçekleşebileceğini belirterek, şöyle dedi:

"Amacımız; AKP'yi Hakkari'de bitirmek. Tek dileğimiz CHP'nin iktidara gelmesi ve HDP'nin de barajı aşmasıdır. İnşallah 8 Haziran sabahı bu gerçekleşir ve Türkiye'de yepyeni bir sayfa açılır."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 19:22
YORUM EKLE