14 Mart 2016 Pazartesi 13:40
CHP: Ankara Emniyeti’ne ve MİT’e de kayyum atansın

Ankara Kızılay’daki bombalı saldırıya ilişkin, CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, “Ankara Emniyeti’nde asaleten atanmış müdür yok, MİT’ten ulaşan istihbarat yok. Ankara Emniyeti’ne ve MİT’e de kayyum atansın” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil yaptığı yazılı açıklamada, Ankara’daki saldırıyı lanetledi. ABD’nin kendi vatandaşlarını uyarıp ‘kurtarın kendinizi’ derken, masum Ankaralıların durumdan habersiz olmasının, “en hafifinden rezillik” olduğunu ifade eden İrgil, şunları kaydetti:

“Artık kınamayı, lanetlemeyi bile yaşanan acılar karşısında yetersizlik ve çaresizlik olarak görüyorum. Meseleden vicdani bireysel bir kurtuluş yolunun resmi duygusuz ifadesi bu. Bir zamanlar Ortadoğu’da duyup haber olarak izlediğimiz katliamlar evimizde, yüreğimizde oluyor. Ne tuhaftır ki ‘Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak kıpırdamaz’ diyenlerin iktidarında göz göre göre Ortadoğu’nun acılı diktatörlüklerine döndük. Güvenlik zafiyeti var dedik, iktidar yetersizliğini dile getirdik, idareci kifayetsizliğinden söz ettik, dilimizde tüy bitti. Ankara Emniyeti’nde asaleten atanmış müdür yok, MİT’ten ulaşan bir istihbarat yok! O zaman Ankara Emniyeti’ne ve MİT’e de kayyum atansın.”

“İSTİKRARINIZ DA BAŞKANLIĞINIZ DA BATSIN”

Ülkenin artık birlikte irade göstermesi gerektiğini belirten İrgil, kuru kınamalarla geçiştirilemeyecek kadar ciddi bir tablo ile karşı karşıya olunduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

“Toplumun önüne ‘ya kaos ya başkanlık’ diyerek istikrar korkusunu sürenler, sonucu 5 ayda 166 cansa ve bu ülkenin güvenliği korkuysa, buysa istikrarınız, istikrarınız da batsın, başkanlığınız da batsın. Bu ülkenin ferasetli insanları, o yoksul, yok yıllarda, onca zorluk ve işgal altındayken bile ülkesini özgürlüğe, demokrasiye, cumhuriyete ve barışa kavuşturabilmiştir. Kendi ülkesini, insanını terörle, kanla korkutanlar, insanlarını nefretle kutuplaştıranlar, Ortadoğu’ya pervasızca ve öngörüsüz dalanlar, bu sorunları çözemez. Biz bu ülkeyi teröristlere ve teröre, Ortadoğu’nun kaosuna terk etmeyeceğiz.”

(Birgün)

Son Güncelleme: 14.03.2016 13:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dursun 2016-03-15 12:39:44

chp de kayyum istiyo