Cemil Bayık: Türkiye'yi tehlikeyle karşı karşıya getiren Erdoğan’dır

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, Yeni Özgür Politika ve Azadiya Welat gazetelerine Kürtçe makale yazdı

Cemil Bayık: Türkiye'yi tehlikeyle karşı karşıya getiren Erdoğan’dır
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, “Kürtlerle sürekli savaş içinde olmasını isteyenler mevcut durumundan çok memnundurlar. Bu açıdan Türkiye'yi tehlikeyle karşı karşıya getiren bir durum varsa, o da Tayyip Erdoğan ve Saray Gladyosunun politikalarıdır” dedi.

Cemil Bayık’ın yazdığı Kürtçe makalenin ANF’de yayımlanan Türkçe çevirisinden bir bölüm şöyle:

“Türk vatanını ve Türkiye'yi tehlikeye sokan mevcut zihniyet, politika ve iktidardır. Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı Türklerin bu coğrafyada var olmasının ve Türkiye'yi vatan yapmasının kanununu anlamamıştır. Çok dillendirdiği Osmanlı padişahları kadar bile Türklerin bu topraklarda var olmasının ve güçlü kalmasının kanununu anlamamıştır. Aksine Kürtlerin bu topraklarda var olması kanununun tersine hareket ederek Türkiye'yi büyük tehlikelere doğru sürüklemektedir.

Önder Apo Türklerin bu coğrafyada 1071, 1514-16-17 ve 1920’lerde Kürtlerle birlikte hareket ederek, Kürtlerin desteğini alarak var olduğunu, hatta Ortadoğu ve Avrupa’ya yönelmesinin Kürtlerle iyi ilişkiler sonucu gerçekleştiğini defalarca vurgulamıştır. Türklerin Kürtlerle iyi ilişkiler kurduğunda bu coğrafyada güç olduğunu, Kürtlerle kavga ettiğinde bu var olma ve güçlenme diyalektiğine ters davranılmış olacağını vurgulamıştır. Şimdi bu gerçek ortadayken Kürtler mi, yoksa AKP iktidarı ve faşist ittifakları mı tarihe ters davranmakta ve ihanet etmektedirler. Açıktır ki, Kürt-Türk ilişkileri söz konusu olduğunda Türkiye tarihine ihanet edenler Kürtlere savaş açanlardır. Kürtlerin topraklarını işgal edilecek yerler olarak görenlerdir. Tayyip Erdoğan, Saray Gladyosu, AKP’liler ve yandaş basın bağırarak, çağırarak bu gerçekliği tersyüz etmek istiyorlar. Kendilerinin Türkler olmak üzere Türkiye halklarına karşı işledikleri suçların üstünü örtmeye çalışıyorlar.

Eğer şu anda Türkiye düşmanlarının istediği gibi hareket edenler varsa, bunlar da Tayyip Erdoğan, Saray Gladyosu ve onun faşist müttefikleridir. Kürtlerle bu düzeyde savaşmayı sadece ve sadece Türkiye düşmanları ister. Bu nedenle Türk devletinin Kürt inkarcılığı yaparak, Kürtlerin özgür ve demokratik yaşamını tanımayarak Kürtlerle sürekli savaş içinde olmasını isteyenler mevcut durumundan çok memnundurlar. Bu açıdan Türkiye'yi tehlikeyle karşı karşıya getiren bir durum varsa, o da Tayyip Erdoğan ve Saray Gladyosunun politikalarıdır.”
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 13:37
YORUM EKLE