Çağlayan'ın saat faturasındaki Murat Yılmaz, Sarraf'ın kaptanı çıktı

Zafer Çağlayan'ın saatinin faturası kaptanın evine yazılmış...

Çağlayan'ın saat faturasındaki Murat Yılmaz, Sarraf'ın kaptanı çıktı

Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın 700 bin liralık kol saati faturasında imzası bulunan Murat Yılmaz'ın, İranlı işadamı Rıza Sarraf'ın Bodrum'da yaşayan kaptanı olduğu ortaya çıktı.

Eski Bakan Çağlayan TBMM’de hakkında verilen önergenin tartışıldığı sırada kürsüden bir belge gösterdi. 700 bin liralık kol saatinin hediye olup olmadığı yolundaki eleştirilere yanıt veren Çağlayan, "Saati Sarraf aldı ama parasını ben ödedim. Garantisi benim adıma" açıklamasını yapmıştı.

Zafer Çağlayan’ın, Meclis kürsüsünden elinde salladığı faturanın adres kısmında alıcı olarak Murat Yılmaz ismi ve Bodrum’da bir adresin olduğu dikkat çekti. Umurca Mahallesi’ndeki söz konusu adreste üç yıldır 38 yaşındaki Murat Yılmaz’ın oturduğunu DHA muhabirleri belirledi. Murat Yılmaz’ın, Sarraf’ın kaptanı olduğu ve yardımcısı Ejder isimli kişi ile 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra, sivil polis ekiplerince İstanbul’a götürüldüğü, üç gün süren sorgulamanın ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Murat Yılmaz’ın Sarraf’ın Bodrum’da yaz aylarında eşi ile birlikte tatilini geçirdiği lüks 46 metre uzunluğundaki Malta bayraklı ’60. Years’ yatının kaptanı olduğu belirtildi. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 13:45
YORUM EKLE