20 Haziran 2013 Perşembe 15:45
Bülent Arınç 'istifa' haberlerini yanıtladı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gezi Parkı’nın görüşüldüğü geçen haftaki Bakanlar Kurulu’nda Başbakan ile tartıştığı ve istifa ettiği yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün bir gazetede çıkan "Arınç'ı istifadan Gül döndürdü" haberine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında gazetedeki haberle ilgili "asılsız ve üzülerek belirteyim ki iyi niyet ürünü de değildir" ifadesini kullanan Arınç, habere konu olan Bakanlar Kurulu toplantısında, birçok meselenin yanı sıra Gezi Parkı olaylarının da konuşulduğunu ve her türlü alternatif çözüm önerilerinin müzakere edildiğini ve alınan kararların da toplantı sonunda kendisi tarafından kamuoyuna açıklandığını söyledi.

Arınç, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bakanlar Kurulu'nu terk ettiğim, hem bakanlıktan, hem partiden istifa ettiğim, bakan arkadaşlarımın beni ikna etmeye çalıştığı ve sonunda Cumhurbaşkanımızın devreye girerek istifadan geri döndürdüğü iddiası tamamen asılsızdır. Ayrıca bu haber, Gezi Parkı olayları süresince basının bir bölümünde ısrarla gündemde tutulan bir senaryonun da devamıdır.

Bu senaryo; Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve benim aramda görüş, üslup ve yaklaşım farklılıklarının olduğunu uydurarak bir fitne çıkarmayı amaçlamaktadır. Sayın Başbakanımızı "yalnızlaştırmayı" ve "kötü" göstermeyi, partimizi parçalamayı amaçlayan bu kirli senaryonun hiçbir tesiri ve anlamı olmadığını altını çizerek belirtmeliyim."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümetin büyük bir uyum ve fedakarlık içinde ülke için, millet için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Arınç, "Büyük Türkiye hayalimizin önüne geçmek için karşı karşıya kaldığımız tüm oyunları, senaryoları ve düzenleri milletimizin desteği ve Allah'ın yardımıyla tek tek aşıyoruz ve aşmaya devam edeceğiz. Kimsenin bizim kardeşliğimizi, iç huzurumuzu, birlikteliğimizi bozmaya gücü yetmeyecektir" değerlendirmesinde bulundu.

'GÜL İKNA ETTİ'

Bugün Taraf Gazetesi’nde yer alan Mehmet Baransu imzalı yazıda Bülent Arınç ile Başbakan Erdoğan arasında Gezi olaylarıyla ilgili geçen haftaki Bakanlar Kurulu'nda tartışma yaşandığı, Arınç'ın 'istifa ediyorum' diyerek toplantıyı terk ettiği ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün araya girmesiyle ikna edildiği iddia edilmişti.

Son Güncelleme: 21.06.2013 18:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.