Bir büyük aşiret daha HDP'ye katıldı

Urfa'nın önde gelen aşiretlerinden olan Süleymanlı Aşireti düzenlenen törenle HDP'ye geçti

Bir büyük aşiret daha HDP'ye katıldı

Urfa'nın önde gelen aşiretlerden biri olan Süleymanlı Aşireti, bugün yapılan törenle HDP'ye katıldı.

ANF'de yer alan habere göre; Hilvan'a bağlı Hoşin, Saluca, Kepirshisar, Gürgül, Karat ve Yildız köylerinde bulunan Benzer, Bayık, Baysal, Bayrak, Baytak ve Becel ailelerine mensup aile bireyleri HDP'ye geçtiklerini açıkladı.

Yapılan törende konuşan HDP Urfa İl Eş Başkanı Özbingöl, HDP'nin barajları "alt üst edeceğini" dile getirdi.

Süleymanlı Aşireti adına konuşan Dr. Mehmet Akif Benzer ise "Hiç bir partiden Türkiye ve Kürdistan'ın geleceği ve Kürt sorununun çözümüne dair bir ışık görmedikleri için HDP çatısı altında mücadele etme kararı aldıklarını," belirtti.

Benzer, "Bu vesileyle aşiretimiz ile HDP'nin onurlu yürüyüşünde bulunmaktan çok mutluyuz. Türkiye'de mevcut iktidar eliyle hukuk anlayışı yerle bir olmuş durumda. İnsan haklarını savunan tek parti olan HDP, bu anlayışa dur diyebilecek tek seçenektir. Böylece bu rozeti sonuna kadar onurla taşıyacağım" dedi.

Tören, HDP'ye katılan aile mensuplarına HDP rozetlerinin takılmasıyla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
bay bayık
bay bayık - 3 yıl Önce

Yalan ve yanlış bilgi belki bir kaç aile mensubu ki 10 u geçmez bunlar katılmıştır. Aksi söz konusu değildir. Tamamen DÜZMECE

Bu yorumu süleyman aşiretine adına yapıyoruz gerçeği de budur.
Bu yorumu süleyman aşiretine adına yapıyoruz gerçeği de budur. - 3 yıl Önce

Süleyman aşiretine birlik ve beraberliğini devam ettiriyor.Bunu herkes bilsin ki 3-5 kişi çıkıpta HDP ile poz vererek süleyman ailesinin ve aşiretinin bütün fertleri çizgisi bellidir mücadelesi bellidir bunu herkes biliyor.Bu düzmece başında çıkan haberler haber yapmak isteyenler 3-5 kişiyle süleyman aşiretinin adını kullanmaya hakkı yoktur.Bu yalanlara inanmayın.