07 Eylül 2015 Pazartesi 14:34
BHH'den 1 Kasım kararı: Herhangi bir seçim ittifakında yer almayacağız

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) 1 Kasım seçimlerinde parlamentoda temsil edilmek için herhangi bir seçim ittifakında yer almayacağını ilan ederek, bağımsız siyasal hat ve gücünü 1 Kasım seçimlerinde hayata geçirme kararı aldı.

Birleşik Haziran Hareketi (BHH), yerel meclislerinden temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirdiği siyasal ve örgütsel gündemli toplantısı sonrası sonuç deklarasyonunu açıkladı.

İki gün boyunca gerçekleştirdiği toplantı sonrası İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu'nda bir araya gelen BHH meclis temsilcileri adına sonuç deklarasyonunu Kaya Güvenç okudu.

Evrensel'de yer alan habere göre Güvenç, 7 Haziran seçiminde ağır bir yenilgiye uğrayarak tek başına iktidarını kaybeden AKP'nin Saray darbesiyle sonuçları geçersiz kılmaya çalıştığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AKP'nin iktidarını sürdürmek için kanlı bir savaş başlatarak halkın iradesini silahlarla, bombayla teslim almaya çalıştığını belirten Güvenç, halk muhalefeti olmaksızın salt seçim ve parlamento düzeliminde mücadeleyle rejimin yıkılmasının mümkün olmadığının görüldüğünü söyledi.

Güvenç, bu doğrultuda iki gün süren toplantı sonrası 1 Kasım seçimine ilişkin olarak BHH'nin parlamentoda temsil edilmek için bir seçim ittifakı arayışında olmadığını belirtti.

Diğer yandan 1 Kasım seçimlerinde seçim güvenliğinin sağlanması için komisyonlar kurularak, dost örgüt ve platformlarla çalışmaların birleştirileceğini söyleyen Güvenç, “BHH, dün olduğu gibi bugün de Haziran'ın bağımsız siyasal hat ve gücünün bu seçimlerde de hayata geçirilmesi kararını teyit etmiştir” dedi.

Güvenç, herkesi faşizme, gericiliğe, emperyalizme, işbirlikçilerine ve sömürü odaklarına oy vermemeye ve BHH meclislerinde birleşerek mücadele etmeye çağrıda bulundu. 

Son Güncelleme: 07.09.2015 14:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
mert 2015-09-07 23:57:22

siz ne yapiyorsunuz be arkadaslar. ah bunu bir anlayabilsem!