16 Ekim 2014 Perşembe 22:50
Baskın Oran: PKK ile IŞİD'i aynı gören hükümetin toplantısına katılmayacağım!

Akil İnsanlar Heyeti uzun süre sonra ilk kez bu pazar günü 'Kobani eylemleri sonrasında yaşananları değerlendirmek ve çözüm sürecini masaya yatırmak' amacıyla toplanıyor. Ege Bölgesi 'akil insanlar' heyetinde görev alan Prof. Baskın Oran, "Kürtlerin daha fazla oyalanmasına alet olamam" diye konuştu.

 Toplantı isteğinin doğrudan Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan geldiği ve Başbakanlık'tan heyet üyelerine "Başbakan sizlerle tanışmak istiyor" denildiği öğrenildi.

Hükümetin başlattığı çözüm süreci ve açılım politikaları çerçevesinde 4 Nisan 2013'te oluşturulan ve 63 üyesi bulunan 'akil insanlar heyeti' o dönem tüm illeri gezerek Kürt sorununun çözümü konusunda atılacak adımları anlattı, çeşitli tartışmalar ve konferanslar düzenledi. Bu çalışmalar sonucunda da bir rapor hazırlanarak hükümete sunuldu.

BASKIN ORAN: TOPLANTIYA KATILMAYACAĞIM

Ege Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti'nde bir süre görev alan Prof. Baskın Oran, T24'e, "IŞİD ile PKK'yı aynı konumda gören bir hükümetin toplantısına katılıp da, Kürtlerin daha fazla oyalanmasına alet olamam" diye konuştu. (T24)

Son Güncelleme: 16.10.2014 22:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
ayşe ege 2014-10-17 03:25:47

doğru söze ne denir akil insanların arasında gerçekten akil olan da var sayın oran gibi.

Avatar
komik oran 2014-10-19 14:45:04

aslında eksik söyledi cumhurbanı ışid=pkk=baskın oran demesi gerekirdi. katılmazsan katılma. gideceğin yere (hell) kadar yolun var.

Avatar
akil oran @komik oran 2014-10-19 19:09:24

pkk=kürt halkı... pkk ile türkiyenin düşmanlığını herkes biliyor fakat ışid ile türkiyenin evliliğide ortada...evlendiğin ve düşman olduğunu aynı kefeye koymak şizofrenik bir olaydır :)