Baskın Oran: PKK ile IŞİD'i aynı gören hükümetin toplantısına katılmayacağım!

Prof. Baskın Oran'dan Akil İnsanlar Heyeti toplantısına ilişkin açıklama ve hükümete tepki...

Baskın Oran: PKK ile IŞİD'i aynı gören hükümetin toplantısına katılmayacağım!

Akil İnsanlar Heyeti uzun süre sonra ilk kez bu pazar günü 'Kobani eylemleri sonrasında yaşananları değerlendirmek ve çözüm sürecini masaya yatırmak' amacıyla toplanıyor. Ege Bölgesi 'akil insanlar' heyetinde görev alan Prof. Baskın Oran, "Kürtlerin daha fazla oyalanmasına alet olamam" diye konuştu.

 Toplantı isteğinin doğrudan Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan geldiği ve Başbakanlık'tan heyet üyelerine "Başbakan sizlerle tanışmak istiyor" denildiği öğrenildi.

Hükümetin başlattığı çözüm süreci ve açılım politikaları çerçevesinde 4 Nisan 2013'te oluşturulan ve 63 üyesi bulunan 'akil insanlar heyeti' o dönem tüm illeri gezerek Kürt sorununun çözümü konusunda atılacak adımları anlattı, çeşitli tartışmalar ve konferanslar düzenledi. Bu çalışmalar sonucunda da bir rapor hazırlanarak hükümete sunuldu.

BASKIN ORAN: TOPLANTIYA KATILMAYACAĞIM

Ege Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti'nde bir süre görev alan Prof. Baskın Oran, T24'e, "IŞİD ile PKK'yı aynı konumda gören bir hükümetin toplantısına katılıp da, Kürtlerin daha fazla oyalanmasına alet olamam" diye konuştu. (T24)

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 22:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe ege
ayşe ege - 4 yıl Önce

doğru söze ne denir akil insanların arasında gerçekten akil olan da var sayın oran gibi.

komik oran
komik oran - 4 yıl Önce

aslında eksik söyledi cumhurbanı ışid=pkk=baskın oran demesi gerekirdi. katılmazsan katılma. gideceğin yere (hell) kadar yolun var.

akil oran
akil oran - 4 yıl Önce

pkk=kürt halkı... pkk ile türkiyenin düşmanlığını herkes biliyor fakat ışid ile türkiyenin evliliğide ortada...evlendiğin ve düşman olduğunu aynı kefeye koymak şizofrenik bir olaydır :)