Başbakan Yıldırım: Suriye'de bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var 

Başbakan Binali Yıldırım'ın, partisinin MYK toplantısı öncesi açıklama yaptı

Başbakan Yıldırım: Suriye'de bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var 

Başbakan Binali Yıldırım, Cerablus'ta gerçekleştirilen Fırat Kalkanı harekatı sırasında TSK'ya ait bir tankın isabet aldığı bilgisi edindiklerini söyledi. Yıldırım, ''Suriye'de bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var ama teyit edemedik'' dedi. Yıldırım, Fırat Kalkanı harekâtının ''sınırdaki terör tehdidinin son buluncağına kadar devam edeceğini'' söyledi. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın, partisinin MYK toplantısı öncesi yaptığı açıklamadan satır başları şöyle:

''Bayramın birliğimize beraberliğimize kardeşliğimize katkılar sağlamasını Cebab- Mevla'mdan niyaz ediyorum. Bayramlar düşmanlıkların azaldığı, kardeşliğin, sevginin, saygının doruğa çıktığı müstesna günler. Umarım bu bayram bölgemiz için güzel günlerin habercisi olur. Ülkemizde fevkalade olaylar oldu, büyük bir darbe girişimini milletimiz ferasetiyle bertaraf etti. Ülkemizde kardeşliği, birliği beraberliği yok etmeye çalışan terör örgütüyle de amansız mücadelemiz devam ediyor. Tehditler tamamen bitene kadar güvenli alan oluşturma gayretimiz de devam edecek. Aynı zamanda yurt içinde de terör örgütünün yuvalandığı 10-12 bölgeyi de yok etmek için güvenlik güçlerimiz canla başla çalışıyor. 

CERABLUS OPERASYONU

''Başta DAEŞ olmak üzere diğer terör gurupları da zaman zaman sınıra yakın bölgelere roket gönderdi. Şu ana kadar 29 vatandaşımız bu şekilde hayatını kaybetti. Son olarak Gaziantep'te bir düğüne saldırı düzenlendi. Bu nedenlerden dolayı DAEŞ'e yönelik operasyon başlattık. Bu operasyonun amacı ülkemizin güney sınırlarını güvene almak. Bu güveni yüzde 100 sağlayana kadar DAEŞ'e PKK'ya YPG'ye yönelik operasyonlar devam edecek.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 12:02
YORUM EKLE