27 Ağustos 2015 Perşembe 18:47
Başbakan Davutoğlu Türkeş'i kabul etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim hükümetini kurma çalışmaları kapsamında kabine üyeliğine ’evet’ cevabını veren MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’i kabul etti. Tuğrul Türkeş, görüşme sonrası emekli Astsubay Adem Durkut tarafından ’Yazıklar olsun. Alparslan Türkeş’e ihanet edenler bir gün hesabını verecek’ sözleriyle protesto edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş ile saat 18.00’da Başbakanlık Resmi Konutu’nda bir görüşme gerçekleştirdi. Türkeş, Başbakan Davutoğlu’nun seçim hükümetini kurma çalışmaları kapsamında kabine üyeliği için gönderdiği davete ’evet’ cevabını vermişti. Bu davete olumlu cevap alınmasının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tuğrul Türkeş’le yaklaşık bir saat 10 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi.
 
 TÜRKEŞ, GÖRÜŞME SONRASI PROTESTO EDİLDİ
 
Türkeş, Davutoğlu ile yaptığı görüşme sonrası Emekli Astsubay Adem Durkut tarafından protesto edildi. Durkut, "Yazıklar olsun, sana yazıklar olsun. Alparslan Türkeş’e ihanet edenler bir gün hesabını verecek. Alparslan Türkeş benim öz babamdır. Ben Alparslan Türkeş’in ismini oğluma verdim, ben emekli astsubayım. Ben hayatımı verdim. Her günüm benim Alparslan Türkeş’in kabrinde geçer. Babasının kabrine 4 Nisan’da gider, annesinin kabrine dahi gitmez. Ben çok üzülüyorum, kendisini de çok çok severdim. Alparslan Türkeş’in evlatları bize emanet. Kahroldum. Lanet ediyorum, lanet okuyorum" sözleriyle Tuğrul Türkeş’e tepki gösterdi.

Tuğrul Türkeş'in bakanlığı kabul etmesinin ardından açıklama yapan MHP Genel Başkan Yadımcısı Semih Yalçın, "Davutoğlu, MHP'li Türkeş'i bakanlığa almış olmayacak; Türkeş'in MHP'yle bağı kesildi, ilişkileri askıya alındı" demiş ve Türkeş, disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Yalçın, CHP'li Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin ardından, MHP'li bir ismin de benzer bir görüşme yaptığına dair iddialardaki ismin Tuğrul Türkeş olup olmadığı yönündeki soruyu da "Kendisi bunu kabul etmemişti ama bu gelişmeler, o ismin o olduğunu çok net bir şekilde ortaya koyuyor" cevabını vermişti. (Kaynak: Milliyet)

Son Güncelleme: 27.08.2015 18:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.