Bahçeli: Türkiye ABD'nin 53. eyaleti değildir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ABD Büyükelçiliği'nin 28 belediyeye yapılan kayyum atamasına ilişkin açıklamasını değerlendirdi  

Bahçeli: Türkiye ABD'nin 53. eyaleti değildir

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Amerikan Büyükelçisi haddini aşıyor, Türkiye'ye saygısızlık ve hakaret yağdırıyor. Türkiye ABD'nin 53. eyaleti değildir.Türkiye bağımsız, milli ve gururlu bir devlettir." dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ABD Büyükelçiliği'nin 28 belediyeye yapılan kayyum atamasına ilişkin açıklamasını değerlendirdi:

Pazar sabahı gerçekleşmiş ve görevlerinden alınan 28 belediye başkanının yerine atamalar yapılmıştı.

Büyükelçiliğin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, Türkiye’nin güneydoğusundan gelen çatışma haberlerinin endişe verici olduğu belirtilerek, “Kayyum atamalarının geçici olacağını ve vatandaşların yakında Türk yasasına uygun bir şekilde yeni yerel yetkililer seçmelerine izin verileceğini ümit ediyoruz” denilmişti. ,

Büyükelçi John Bass’in yaptığı açıklamayı Türkiye’nin iç işlerine müdahale ve ‘tahrik unsuru’ olarak değerlendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Dost ve müttefik olarak nitelendirdiğimiz ülkelerin elçileri, bu konuda bir değerlendirme yapma hakkına sahip değillerdir” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 09:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
alperen
alperen - 2 yıl Önce

ne dedun anlamadum.....koltuk sevadsı.....işitin hlfsi ile bş bşa ....hukusuz hrsy ne ala...........

Rte
Rte - 2 yıl Önce

Turkiye+kole+bagimli+bir+irkci+devletir+sen+de+ipini+koparmis+sahipsiz+fasist+bir+it+sin+okada+bosuna+havlama+it