08 Temmuz 2015 Çarşamba 11:18
Bahçeli, 'Çinlinin kan kokusu'nu arzulayan ülkücüleri savundu: Gençliğimiz hassastır

MHP lideri Devlet Bahçeli, Çin’in Şincan Özerk Bölgesi’ndeki Müslümanların oruç tutmasına ve ibadet etmesine izin vermediği iddiasıyla günlerdir sağa sola saldıran ülkücüleri savundu. Bahçeli, "Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz… Baktı ki ikisi de çekik göz… Fark eder mi efendim?" diye konuştu.

Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan Devlet Bahçeli'nin, son olarak "Burnumuzda tütüyor Çinlinin kan kokusu" diye pankart asan ülkücü gençlerin, zulme karşı "hassas" olduğunu söylediği o açıklamaları şöyle:

“Bizim ülkücü gençliğimiz Çin’deki zulme karşı hassastır. Demokratik haklarını kullanabilmeleri gerekir. Bu sorunu kamuoyuna mal etmek, uluslararası arenaya doğru yönlendirmek açısından bu eylemler faydalıdır.

“Bu tür eylemleri başka amaçlara taşıyan provokasyon olayları çok yaygındır. Televizyonlarda anlattım: Bozkurt işareti ile Heavy Metal işareti birbirine çok benziyor. Küçük bir farklılık var arada. Lokantadaki bir kişiyle bizim ne alakamız var? Ama iki-üç insanı yönlendirip provokasyon yapmak kolay.

“Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz… Baktı ki ikisi de çekik göz… Fark eder mi efendim?”

Son Güncelleme: 08.07.2015 11:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Ergene Kon 2015-07-08 13:41:50

yav bu adam Cahil.,uygur ve diğer Türk lerde çekik gözlü ..anadolu da biyolojik Türk olmayanlar Irkcı galiba..

Avatar
a. nihat asya 2015-07-08 14:41:29

ortasyadakiler zaten türküz demiyorlar türkmenler hariç , anadoludakilerede ermeni rum kürt,çerkess bozması diyorlar.

Avatar
mustafa 2015-07-08 17:17:51

bu adam ciddi nazi aklı var çinde böyle uygulamanın olmadığını yanlış bilgi olduğunu anadolu ajansı gidip tesbit etmiş neyin aklı bunlar koskocaman parti lideri adolf hitler e özeniyor Allah akıl fikir versin bu zavvalılara