Aygün: Muammer Güler beni hedef gösterdi

CHP'li Aygün'ün Facebook hesabına Ankara'daki patlamaya ilişkin ilginç bir mesaj geldi...

Aygün: Muammer Güler beni hedef gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, polisler için ''insandan çok eşyaya benziyorlar'' ifadesini kullandı. Aygün'ün bu sözlerine İçişleri Bakanı Muammer Güler'den sert tepki geldi. Bunların ardına Aygün'ün Facebook hesabına ilginç bir mesaj geldi. Aygün de mesajın nedeninin Muammer Güler'in kendisini hedef göstermesi olduğunu söyledi.

'İNSANDAN ÇOK EŞYAYA BENZİYORLAR' TARTIŞMASI

CNN Türk'ten Murat Aydın'ın haberine göre,  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nda Terörle Mücadele Polisleri için kullandığı "İnsandan çok eşyaya benziyorlar" sözleri önce "eşşek" olarak algılandı.

Aygün, komisyonda "eşşek" değil, "eşya" dediğini belirttikten sonra, Facebook hesabında bu konuya açıklık getirdi.

Aygün, "sözde polislere 'eşek' demişim! Terörle Mücadele Polisleri ile ilgili 'eşyaya benziyorlar' sözlerimi bu defa manşet yapmışlar! Bu cümle Nazım Hikmet’e ait bir şiirdendir! Kendisini yargılayan mahkeme heyetine 'İnsandan çok eşyaya benziyorlardı' der Nazım" sözleriyle Nazım Hikmet'ten alıntı yaptığını yazdı.

MUAMMER GÜLER: POLİSE YÖNELİK BU ELEŞTİRİLERİN İNSANİ BOYUTU YOK

Medyada Hüseyin Aygün ile ilgili bu haberler yer alırken, İçişleri Bakanı Muammer Güler'e, İçişleri Bakanlığı'nın Valiler Buluşması'na gelişinde gazetecilerin CHP'li Aygün'ün polislere yönelik "eşyaya benziyorlar" sözleri hatırlatıldı.

"Güvenlik güçlerinin ne işe yaradığını sorgulayanlara elbette verecek bir cevabımız var" diyen Güler, "Polisimizin moral ve motivasyonunu bozmaya yönelik bu tür beyanların hangi amaçla yapıldığını ve kime hizmet ettiğini de çok iyi biliyoruz" dedi.

Söz konusu beyanlar nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kurumsal anlamda suç duyurusunda bulunacağını da belirten Güler, "Ayrıca münferiden de bu beyanları nedeniyle dava ve tazminat talebinde de arkadaşlarımız bulunacaktır. Bu konuda hassas davranılmasını istirham ediyorum. Polisimizle ilgili bu tür eleştirileri kabul etmenin mümkün olmadığını, bu eleştirilerin insani boyutunun da bulunmadığını buradan ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

'PROVOKATİF' MESAJ

Muammer Güler'in bu sözlerinin hemen ardından Hüseyin Aygün'ün Facebook hesabında paylaştığı bir duyurunun altına ise ilginç bir yorum yapıldı.

Selen Kocak adlı kullanıcıdan gelen yorumda, Ankara'daki patlamayı gerçekleştirdiği iddia edilen ve DHKP-C'li olduğu söylenen Ecevit Şanlı'nın ismi verilerek, "Hüseyin abi bugün bir kardeşimizi Ecevit Şan'lıyı haklı davamız uğruna kaybettik. Desteklerinizi bekliyoruz. Biliyorsunuz sizi çok severdi biliyorsunuz" mesajı yer aldı.

AYGÜN: GÜLER BENİ HEDEF GÖSTERDİ

Böyle bir yorumun yapıldığını yine Facebook hesabında duyuran Hüseyin Aygün ise İçişleri Bakanı Muammer Güler'in kendisiyle ilgili sözlerine tepkisini dile getirerek, Güler'in kendisini hedef gösterdiğini belirtti.

Aygün, "İçişleri Bakanı Muammer Güler'in şahsımı bugün hedef göstermesinden sonra, Facebook hesabıma gönderilen provokatif bir mesaj; Muammer Güler düğmeye basmıştır; karanlık eller devreye girmiştir; bilirsiniz Muammer Güler, Hrant Dink'i öldürülmeden kısa bir süre evvel makamında MİT ajanlarıyla birlikte tehdit etmişti.." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2013, 16:07
YORUM EKLE