12 Şubat 2015 Perşembe 15:22
Aydınlar, 'HDP-CHP-BHH bloku' için imza kampanyası başlattı

7 Haziran seçimlerinde HDP'nin seçimlere parti olarak girme kararının ardından baraj tartışmaları sürerken, AKP'nin anayasayı değiştirebilecek çoğunluğu sağlayıp sağlayamayacağı tartışmaları da sürüyor.

Tartışmalar devam ederken, bir grup aydın, imza kampanyası başlatarak, "HDP-CHP-BHH"nin ortak bir program çerçevesinde hareket etmesini önerdi.

"AKP DİKTATÖRLÜĞÜNE DUR DEMEK İÇİN"

CNN Türk'te yer alan habere göre, aralarında Eşber Yağmurdereli, Fikret Başkaya, Haydar Karataş, R. Işık Güngör, Gün Zileli, Ahmet Tonak, Meryem Koray, Nedim Hazar, Melih Dalbudak, Bingöl Erdumlu, Ceren Cevahir Gündoğan, Emrah Göker gibi yazar, sanatçı, akademisyenlerin de bulunduğu kişiler, "AKP diktatörlüğüne 'dur' demek için seçimlerde HDP-CHP-BHH (Birleşik Haziran Hareketi) bloku" önerdi.

CHANGE.ORG'DAN İMZA KAMPANYASIBAŞLATTILAR

7 Şubat 2015'te başlatılan ve sosyal medya ile Change.org üzerinden yürütülen imza kampanyasında, "Haziran 2015 seçimleri yaklaşırken, AKP diktatörlüğüne 'dur!' diyebilmek için, seçimlerde HDP-CHP-BHH'nin ortak bir program çerçevesinde hareket etmesini öneriyoruz' denildi.

Son Güncelleme: 12.02.2015 15:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Ankarali 2015-02-14 22:39:19

bhh nedir? toplasan 1000 tane oy cikmaz, büyük birseymis gibi gösteriyorsunuz.