Selda Manduz
Selda Manduz
10 Ocak 2017 Salı 08:43
Anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesi 338 oyla kabul edildi

AKP milletvekillerinin imzasıyla meclise gelen anayasa değişiklik teklifinin görüşülmesi 338 oyla kabul edildi.

AKP milletvekillerinin imzasıyla meclise gelen anayasa değişiklik teklifi üzerine Genel Kurul görüşmeleri sonrası teklifin görüşülmesi için oylama yapıldı.

Mecliste hükümet adına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP adına Deniz Baykal, HDP adına ise Meral Danış Beştaş konuştu. Soru-cevap bölümünün ardından gizli oylamaya geçildi.

Oylama esnasında AKP'li milletvekillerinin Meclis kürsüsünün olduğu yerde cep telefonlarıyla oy kabinlerini fotoğrafladığı görüldü.

Yaşanan kalabalık üzerine CHP'li vekillerin itirazıyla oylama durduruldu ve kabinler ile kürsünün boşaltılması kararı verildi.

Oylama, kabinlerin etrafının boşaltılması sonrasında kaldığı yerden devam etti.

Öte yandan Anayasa değişikliği için gereken şartlardan birisi olan kapalı oylamada AKP'li vekillerin verdikleri oyları alenen göstermesi ise başka bir tartışma yarattı.

Oylama sonucu anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesi 338 oyla kabul edildi. 134 ret kararı çıktı.

Selda Manduz Kimdir?
Kars-Susuz’da 10 Nisan 1985’te doğdu. Kars Ticaret Meslek Lisesi’ni ve Kafkas Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nü bitirdi. Çeşitli ajans ve yayınlarda Kars muhabirliği ve bazı internet sitelerinde editörlük yaptı. Halen Demokrat Haber editörlerinden.
Son Güncelleme: 10.01.2017 16:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.