Anavatan Partisi, seçimde kimi destekleyeceğini açıkladı

Partinin Genel Başkanı İbrahim Çelebi, parti kararını basın toplantısıyla duyurdu...

Anavatan Partisi, seçimde kimi destekleyeceğini açıkladı

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin destek vereceği adayı açıklamak için partisinin yöneticileriyle Barcelo Ankara Altınel Otel'de basın toplantısı düzenledi.

Yaptıkları değerlendirmelerin ardından "Selahattin Demirtaş'ın farklı söylemlerine rağmen ancak belirli bir kesimi temsil edebileceği ve tüm ülkeyi kucaklamayacağını" düşündüklerini dile getiren Çelebi, 'çatı adayı' Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında ise "Öncelikle aday olduğu koşullar düşünüldüğünde samimiyetsiz ve Türkiye'nin gerçeklerinden uzak olduğu açıktır. Ne yazık ki bu adaylık kamuoyunda tartışılmadan ve kabul görmeden bir oldu bittiye getirilmiştir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın yorgunluk ve bıkkınlık duymadan yeni Türkiye hayalini sürdürmesinin takdire şayan olduğunu söyleyen Çelebi, "Anavatan Partisi olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekliyor, tüm halkımızı sandığa giderek oyuna ve demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyoruz," dedi. (ajanslar)

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
alper tahir tuğrul
alper tahir tuğrul - 4 yıl Önce

...yıllarca emek verdiğim partimin şimdi üyesi olduğım ak parti genel başkanı sayın tayip erdoğanı destekleyek olması beni çok gururlandırdı

alp tugra
alp tugra - 4 yıl Önce

...yakısır..eski kırsızlar yeni hırsızları destekliyor..