04 Haziran 2014 Çarşamba 18:44
 Altan Tan'dan PKK'ye çağrı

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan PKK'ya çağrı yaparak "PKK'ya düşen, hiç bu kadar polemiğe girmeden, 'Biz asla 14-15 yaşındaki çocukların dağa gitmesini savunamayız, doğru bulmayız' demektir" dedi.

Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Güneydoğu'da çiftçilere, kaçak elektrik tüketimine ilişkin, 50 bin lira ile 200 bin lira arasında ceza yazıldığını söyledi. Bölgede tarlaları susuz kalan çiftçinin kaçak kuyulardan su elde etmeye çalıştığını belirten Tan, "Çiftçi, diyor ki 'Zaten bu kuyuya elektrik bağlanması yasak. Ayrıca bir de ben buradaki elektriğin bedelini ödersem o zaman gelsin tarlayı da devlet eksin. Öte taraftan firma da 'Bu beni bağlamaz ben bu elektriği parasını almam lazım' diyor" diye konuştu. Her iki tarafından haklı olduğunu belirten Tan, iktidarın bu konuya çözüm bulması gerektiğini belirterek, "Osmanlı dönemindeki mültezimler gibi uygulama yapamazsınız" dedi.

Gazetecilerin, PKK’nin çocuk kaçırdığı iddiasına ilişkin sorularını yanıtlayan Tan, "Öyle bir tablo ortaya çıktı ki memleketteki 14-15 yaşındaki çocuklar için yanan, ağlayan, feryat eden, yemek yiyemeyen, gece gündüz düşünen, uykusuz kalan bir Başbakan var. Bülent Arınç var, Beşir Atalay var.

Öbür tarafta da BDP'li, HDP'li milletvekilleri sanki diyor ki 'Bu çocuklar dağa gitsin, iyi ki gittiler...' 14-15 yaşındaki çocuğun dağa gitmesinin doğru olacağını söyleyebilecek bir siyasetçi var mı? Bu yaştaki çocuğun yeri, anasının, babasının yanıdır, sıcak yuvasıdır. PKK'ya da düşen, hiç bu kadar polemiğe girmeden, 'Biz asla 14-15 yaşındaki çocukların dağa gitmesini savunamayız, doğru bulmayız' demektir.

'Eğer böyle bir durum varsa, çocuklar bir şekilde dağa gitmişlerse, bunların tamamının anne, babalarının yanına dönmelidir' diyeceksiniz ve geleni de göndereceksiniz. Sonra döneceksin Başbakan'a. Sen bu çocukları bu kadar seviyorduysan, hiç düşündün mü bu çocuklar niye lunaparka gitmiyor da dağa gidiyor. Kandırılarak giden de yok. Bunu oraya yollayan sebepler ne?" şeklinde konuştu. (Radikal)

Son Güncelleme: 05.06.2014 10:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
mahmut demirkollllu 2014-10-15 21:37:39

...Sn Tan kıvırıyor.PKK ya çağrı yapınca ,eylemler ;zarar ziyan ve ölümleri getireceğini sn TAN da bilir..Apocular nsokağa çıkınca kedi köpek bile kuduz köpeklerden(PKK) kaçıyor.hayvan bile kandillilerin çılgın hayvan olduğunun biliyor.TAN da iyi billir i.hdp bdp tkp tikko thkp vb leri bu ülkenin düşmanlarıdır.Eylemde maksan ölüm zarar ve işgal provalarıdır.PKK yı destekleyenson derece yabani cahil,eşkiya ve katıldir.İnsanlık dişi hareketler karekterleridir.50000 kişinin katili PKK dır sorumlusu ise,bdp hdp vb leridirGezi eylemlerini yapan zihniyet kck pkk zihniyetidir.Bu eylemde kandillilerin marifetifdirSn TAN eylem sırasında bile kuduz köpeklere durun yapmayın dememiştir..Sonuştan dolayı TAN efendi sevinmiştir,lakin numara çekip kendini temize çıkarmak istiyor