AKP'de bir istifa daha!

Yolsuzluk skandalının ardından partideki 6'ıncı istifa da geldi…

AKP'de bir istifa daha!

17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından AKP'de kopuşlar sürüyor. Hakan Şükür, İdris Bal, Erdal Kalkan, Hüluk Özdalga ve Ertuğrul Günay'dan sonra AKP Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, partisinden istifa etti

Yıldırım, 26 Aralık’ta büyük rüşvet operasyonu ile ilgili attığı, “Savcı Muammer Akkaş’a baskı yapılması kabul edilemez, hukuk devletinde bu baskı meşru görülemez” tweetleriyle dikkat çekmişti.

KORSAN SALDIRILARA UĞRADIM

Büyük rüşvet operasyonuna ilişkin 26 Aralık’ta Twitter’dan, “Savcı Muammer Akkaş’a baskı yapılması kabul edilemez, hukuk devletinde bu baskı meşru görülemez” diyen Yıldırım, bir anda partisi içinde boy hedefi haline geldi. Facebook ve web sayfası da korsan saldırılara uğrayan Yıldırım, tepkisini yine Twitter üzerinden şöyle yansıttı:

İFTİRAYA BABAMI DA KARIŞTIRDILAR

“Facebook ve web sayfamı kapattım, çünkü korsan saldırılar oldu, şimdi görüyorum ki fırsatçılara yeniden malzeme çıkmış. Seçim bölgemde, birilerinin yönlendirmesiyle son günlerde hakkımda yoğun bir karalama kampanyası yapılmaktadır. Bu kampanya içindeki şahsiyet fukaralarının seviyesine inmem elbette bana yakışmaz. Siyaseti toplum ve hizmet için değil de sadece enaniyeti ve kendi çıkarları için yapanlar, iftirayı, gıybeti siyaset sananlar yanımda olsalardı kendimden şüphe ederdim. Partisinin Başkanını yıpratmak için her türlü yalanı, iftirayı yayanlar, yerine ilkesizce kendisini pazarlamaya kalkışanlar elbette karşımda olurlar. Herkes kendinden bekleneni yapıyor. Seçim bölgede yukarıda saydığım tipteki insanlar, fırsatçılar, durumdan vazife çıkarıyor ve güya üstüme geliyorlar. Sizlerin karşımda yani onların karşımda olması benim doğru yerde olduğumun delilidir. Bugün kulağıma geldi, karalama kampanyasına babamı da dahil etmişler bazı densizler. Güya babam Ankara ’ya Genel Merkeze gitmiş ve ağlamış. Birincisi, babam Ankara’ya bu yakınlarda hiç gelmedi. İkincisi, Genel Merkez’le ya da herhangi bir yetkili ya da ilgili biriyle hiç görüşmedi. Üçüncüsü, babam adam gibi adamdır, hiçbir zaman şu anda piyasada bol miktarda örneğini gördüğümüz dalkavuklardan olmamıştır. İftiranın ve yalanın sonu yok.”

İSTİFA ETTİ

Bugün Meclis'te bir basın toplantısı düzenleyen Hasan Hami Yıldırım, ''Bu karar kolay bir karar olmadı. Samimiyetle söylüyorum önemli hizmetleri olan bir iktidar partisinden ayrılıyorum'' dedi. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 12:16
YORUM EKLE