13 Kasım 2016 Pazar 12:39
AKP'li Zeybekci'den tutuklanan HDP'lilere: Devlet, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tutup mahkemeye götürdü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, HDP’li vekillerin tutuklanmasıyla ilgili olarak, “Gitmeyeceğiz, hadi gelin götürün bakalım diyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tuttuğu gibi mahkemeye götürdü” dedi.

Pamukkale’de inşa edilecek Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin temel atma törenine katılıan Bakan Zeybekci'nin konuşması şöyle: 

“Eğer bu devlet milyarları, eski parayla katrilyonları düşünmeden gözden çıkarıyorsa o zaman devlet olur, ancak o zaman bu bayrak dalgalanır. Bütün bunları yapa yapa Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye bir sağlık destanı yazdı. Türkiye ortalama ömrün artmasında dünyada bir numara oldu. Türkiye’nin yaş ortalamasının artış hızında dünyada Türkiye bir numara oldu.”

 “Neler çekmedik neler. Aman Sayıştay’dan, Danıştay’dan gelirler. Çözdük tabi ki, risk aldık, sorumluluk aldık. Belediye sahadaki teröriste, bu ülkeye, bu millete ihanete yardım etmek varken, millete hizmet etmek gibi böyle saçma sapan işlerle uğraşır mı onlar. Onların işi gücü ihanet etmek” diye konuştu.

"BU ÜLKENİN BAĞIMSIZ MAHKEMELERİ GEREĞİNİ YAPTI” 

Zeybekci, tutuklanan HDP milletvekilleri ile ilgili şunları söyledi:

“Darbe başarılı olsaydı, demokrasi kurtulacak mıydı, demokrasi mi kazanacaktı? Şimdi bu milletin mahkemelerine gitmeyiz, tanımayız diyenler CHP’nin, MHP’nin genel başkanı, AK Parti dahil olmak üzere gidip hesap veriyor, mahkemede ifade veriyor. Çıkıyor gerine gerine yağma yok diyor. O kadar da kolay olmaz o işler diyor. Gitmeyeceğiz, hadi gelin götürün bakalım diyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tuttuğu gibi mahkemeye götürdü. Bu ülkenin bağımsız mahkemeleri, hâkimleri de gereğini yaptı.”
 

Son Güncelleme: 14.11.2016 09:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
nizamettin aktaş 2016-11-13 13:29:13

evrensel hukukun misafir dahi olmayı kabul etmeyeceği,beslemeler,zihinleri kursakları olan yanık ekmeye şükreden analık elinde kalmışların, bu ülke insanları için evrensel değerleri erdem sayanlara lağımdan çıkan fare demesi büyük bir ironidir.

Avatar
Veli 2016-11-13 15:05:41

Ulen korkak lağam faresi sizsiniz.ispati polis kiyafetin icine koyduğunuz cetelerin arkasina saklaniyorsunuz.cikin bakalimsokağa cikma yasaği olan sokaklarda halklan bir temasa gec bakalim kimmiş lağam faresi

Avatar
Bavu 2016-11-16 01:59:40

Surata bak onursuz cahil Faso saraya aklinizi kisiliginiz makum durumda bumu onur sen bakan olmus sun agzindan isal fuskiriyor jopeksoyu

Avatar
Çeto 2016-11-20 19:32:38

bu şebek zeybekci, kendi geleceğini anlatmış.. anlatmasına gerek yok, biz biliyoruz ki yaşamakta oldukları lağımda boğulacaklardır...

Avatar
vatandaş 2016-11-20 22:33:45

milete fare diyeceğine bence önce aynaya baksın.