16 Mayıs 2015 Cumartesi 15:14
AKP'li Yasin Aktay: Erdoğan'ın 'Kobani düştü düşecek'ten kastı, 'Kobani'ye yetişin'di

AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay  Siirt merkezdeki Seydan Pasajı'nda esnafları ziyaret ederek oy istedi. Aktay ve beraberindeki ekip, esnafların yönelttiği bir çok soruya cevap veremezken, bazı sorulara ise akılları zorlayan cevaplar verdi.

SORULARI CEVAPSIZ BIRAKTI

AKP hükümetinin ülke politikalarına dikkat çekerek, Türkiye'nin demokrasi ve gelişmişlik açısından çok geri bir noktada durduğuna dikkat çeken esnaflar, Aktay'a HDP'nin "Yeni yaşam" projesini de anlattı. AKP'nin bu demokratik çağrı ve çözüm girişimleri karşısında provokasyonlara giriştiği tepkisinde bulunan esnaf, Aktay'a Ağrı'da yaşananları hatırlattı.

"ROBOSKİ'NİN FAİLLERİ NERDE?" SORUSUNA YANIT: "BELLİ DEĞİL"

Esnafların yönelttiği, "12 yıldır iktidardasınız, dağdan inişler için ne yaptınız. Oyalama dışında ne adım attınız, kanun yok yasa yok, 'gelsin silahını teslim etsinler' diyorsunuz. PKK gitsin diyorsunuz da ülkeleri dışına nereye gidecekler. Sayın Öcalan'ı tek taraflı bir süreç yürütmeye zorluyorsunuz. Ateşkesi bile bozuyorsunuz. Barış sürecine destek veren arkadaşlarımızı cezaevine koydunuz!" biçimindeki soru ve eleştirileri yanıtsız bırakan Aktay, "Roboski'nin failleri belli değil mi" şeklindeki soruya da, "Yok belli değil" yanıtını verdi.

ERDOĞAN, 'KOBANİ'YE YETİŞİN' MANASINDA SÖYLEMİŞ!

Aktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kobani'ye yönelik, "Kobani düştü düşecek" söylemini hatırlatan esnafa ise "'Kobani düştü düşecek' diyen Erdoğan'ın konuşmasının öncesini dinlediniz mi? O kelimeyi Erdoğan söylemiş. Bunu ne manada söylediğini biliyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika'ya dedi ki siz havadan müdahale ediyorsunuz yetmiyor, yetmiyor! Düştü düşecek Kobani'ye yetişin anlamında söyledi. Bu manada söylüyor," şeklinde akıllara ziyan bir yanıt verdi.

TIR'LARDA SİLAH OLDUĞUNU KABUL ETTİ!

IŞİD'in Türkiye'de hastanelerde tedavi edilmesini de hatırlatan esnafın, içi silah dolu TIR'larının MİT tarafından Suriye'ye geçirildiği iddialarına ilişkin sorulara ise Aktay," Onlar Özgür Suriye Ordusu'na gidiyordu, IŞİD'e değil," şeklinde cevap vererek, TIR'larda silah olduğunu kabul etti.

Yurttaşların birçok sorusunu da yanıtsız bırakan Aktay, ekibiyle birlikte pasajdan hızlıca ayrıldı. (DİHA)

Son Güncelleme: 16.05.2015 15:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Erdem 2015-05-16 15:41:06

böylelerine sadece osman baydemirin o meşhur sözü ile cevap veriyorum!

Avatar
Yusuf 2015-05-16 18:58:21

anlat anlat, heyecanlı oluyor.

Avatar
Yılmax Amed 2015-05-17 12:53:16

Kıvırmayın lan nasıl konuştuğunu hangi iştahla söylediğinin şahidiyiz

Avatar
fdalcin 2015-05-17 19:27:28

Hassss

Avatar
misafir 2015-05-24 11:51:42

Kobani'deki lermi sadece insan dünyanın birçok yerindeki mazlumlar çin ne yaptınız insanlığınız bu kadar kafa taşçılar insanlıktan nasibni almamış cahiller

Avatar
orhan 2015-05-24 19:10:32

Tam bunların konuşması bi akıl tutulması

Avatar
orhan 2015-05-24 19:10:39

Tam bunların konuşması bi akıl tutulması