AKP'li Yasin Aktay: Erdoğan'ın 'Kobani düştü düşecek'ten kastı, 'Kobani'ye yetişin'di

Siirt'te esnafı ziyaret eden Aktay, kendisine yöneltilen soruları ya cevaplayamadı ya da böyle cevaplar verdi

AKP'li Yasin Aktay: Erdoğan'ın 'Kobani düştü düşecek'ten kastı, 'Kobani'ye yetişin'di

AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay  Siirt merkezdeki Seydan Pasajı'nda esnafları ziyaret ederek oy istedi. Aktay ve beraberindeki ekip, esnafların yönelttiği bir çok soruya cevap veremezken, bazı sorulara ise akılları zorlayan cevaplar verdi.

SORULARI CEVAPSIZ BIRAKTI

AKP hükümetinin ülke politikalarına dikkat çekerek, Türkiye'nin demokrasi ve gelişmişlik açısından çok geri bir noktada durduğuna dikkat çeken esnaflar, Aktay'a HDP'nin "Yeni yaşam" projesini de anlattı. AKP'nin bu demokratik çağrı ve çözüm girişimleri karşısında provokasyonlara giriştiği tepkisinde bulunan esnaf, Aktay'a Ağrı'da yaşananları hatırlattı.

"ROBOSKİ'NİN FAİLLERİ NERDE?" SORUSUNA YANIT: "BELLİ DEĞİL"

Esnafların yönelttiği, "12 yıldır iktidardasınız, dağdan inişler için ne yaptınız. Oyalama dışında ne adım attınız, kanun yok yasa yok, 'gelsin silahını teslim etsinler' diyorsunuz. PKK gitsin diyorsunuz da ülkeleri dışına nereye gidecekler. Sayın Öcalan'ı tek taraflı bir süreç yürütmeye zorluyorsunuz. Ateşkesi bile bozuyorsunuz. Barış sürecine destek veren arkadaşlarımızı cezaevine koydunuz!" biçimindeki soru ve eleştirileri yanıtsız bırakan Aktay, "Roboski'nin failleri belli değil mi" şeklindeki soruya da, "Yok belli değil" yanıtını verdi.

ERDOĞAN, 'KOBANİ'YE YETİŞİN' MANASINDA SÖYLEMİŞ!

Aktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kobani'ye yönelik, "Kobani düştü düşecek" söylemini hatırlatan esnafa ise "'Kobani düştü düşecek' diyen Erdoğan'ın konuşmasının öncesini dinlediniz mi? O kelimeyi Erdoğan söylemiş. Bunu ne manada söylediğini biliyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika'ya dedi ki siz havadan müdahale ediyorsunuz yetmiyor, yetmiyor! Düştü düşecek Kobani'ye yetişin anlamında söyledi. Bu manada söylüyor," şeklinde akıllara ziyan bir yanıt verdi.

TIR'LARDA SİLAH OLDUĞUNU KABUL ETTİ!

IŞİD'in Türkiye'de hastanelerde tedavi edilmesini de hatırlatan esnafın, içi silah dolu TIR'larının MİT tarafından Suriye'ye geçirildiği iddialarına ilişkin sorulara ise Aktay," Onlar Özgür Suriye Ordusu'na gidiyordu, IŞİD'e değil," şeklinde cevap vererek, TIR'larda silah olduğunu kabul etti.

Yurttaşların birçok sorusunu da yanıtsız bırakan Aktay, ekibiyle birlikte pasajdan hızlıca ayrıldı. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 3 yıl Önce

böylelerine sadece osman baydemirin o meşhur sözü ile cevap veriyorum!

Yusuf
Yusuf - 3 yıl Önce

anlat anlat, heyecanlı oluyor.

Yılmax Amed
Yılmax Amed - 3 yıl Önce

Kıvırmayın lan nasıl konuştuğunu hangi iştahla söylediğinin şahidiyiz

fdalcin
fdalcin - 3 yıl Önce

Hassss

misafir
misafir - 3 yıl Önce

Kobani'deki lermi sadece insan dünyanın birçok yerindeki mazlumlar çin ne yaptınız insanlığınız bu kadar kafa taşçılar insanlıktan nasibni almamış cahiller

orhan
orhan - 3 yıl Önce

Tam bunların konuşması bi akıl tutulması

orhan
orhan - 3 yıl Önce

Tam bunların konuşması bi akıl tutulması