AKP'li Aktay 'Antep faili' açıklamasında HDP'yi hedef gösterdi!

AKP MYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Antep saldırısına ilişkin açıklama yaptı

AKP'li Aktay 'Antep faili' açıklamasında HDP'yi hedef gösterdi!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi.

Yasin Aktay, saldırının failine ilişkin “Dün itibarıyla olay olur olmaz daha ambulanslar olay mahalline gelmeden hemen HDP örgütünün oraya koşması sanki bu olaya hazırlıklı oldukları yönünde de bir takım işaretler veriyor” diyerek HDP'yi hedef gösterdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Antep’te meydana gelen canlı bomba saldırısıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, hedef alınan etkinliğin HDP’li çalışan bir aileye ait olduğunu ifade etmişti.

Demirtaş, “Dün Antep’te Kürtleri hedef aldılar. Partilimizin düğünüydü. Mesaj nettir; buradan bir iç savaş, kaos çıkarabilir miyiz arayışı içindeler” demişti.

Aktay, Antep'teki canlı bomba saldırısıyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Olay çok yönlü olarak soruşturulmaktadır, bütün boyutlarıyla araştırılmaya çalışılmaktadır. Bu konuda hiçbir şey karanlıkta kalmayacaktır.

“Bu konuda şuna herkes emin olmalıdır ki DAİŞ'le PKK arasında hiçbir fark yoktur. DAİŞ'in ipini biraz takip ettiğinde öbür ucunda PKK çıkmaktadır, başka bir ucunda FETÖ, başka bir ucunda başka başka örgütler çıkmaktadır.

"HDP'LİLERİN ORAYA KOŞMASI BİR TAKIM İŞARETLER VERİYOR"

"Bu olay çok ilginç, henüz karanlık bir olay. Henüz kimin yaptığına dair tam bir tespit yok. Şüphe, biraz olağan şüpheliler bazında bir şüphe. Ama bulgular ve olayın yapılış mahiyeti, sonradan sahiplenme, örgütlülük...

“Bugün cenaze ortamına olayı provoke etmek için HDP'li milletvekilleriyle birlikte otobüslerle başka illerden getirilen insanlar, ne yazık ki cenaze ortamını bir miting ortamına dönüştürmeye ve olayı provoke etmeye çalıştılar.

“Dün itibarıyla olay olur olmaz daha ambulanslar olay mahalline gelmeden hemen HDP örgütünün oraya koşması sanki bu olaya hazırlıklı oldukları yönünde de bir takım işaretler veriyor."

NE OLMUŞTU?

Antep'te dün gece HDP üylerinin sokakta yaptığı bir düğüne canlı bomba saldırısı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldıryla ilgili "12-14 yaşlarındaki bir canlı bomba patladı veya patlatıldı. 51 ölüm vakası sözkonusu. 17'si ağır 69 yaralı var" açıklamasını yaptı.

Antep Katliamı'nda yaşamını yitiren 51 kişiden 41'i Yeşilket Mezarlığı'nda düzenlenen törenle defnedildi.

Törene katılmak isteyen Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bazı AKP'li vekiller, "Katil Erdoğan" sloganlarıyla tören alanına alınmadı.

Yaşamını yitirenler için düzenlenen cenaze töreninin ardından HDP heyeti ve beraberindeki yurttaşlar, Merkez Şahinbey ilçesi Beybahçe Sosyal Tesislerinde kurulan taziyeye geçti.

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, taziyede birarada durulması için çağrılarını sık sık dile getrmişti. Ancak şu ana kadar hiçbir çağrılarına karşılık alamadı.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat aslan
Sedat aslan - 2 yıl Önce

Ayıptır yahu!!yalan ağızla bir rahmet oku!!sen kendini seyit zaneden iflah olmaz bir kürt düşmanısın.

Rojin
Rojin - 2 yıl Önce

Elbette orda olucaklardı.Elbetteki o halkın acılarını paylaşaçak ve dayanışma içinde olucaklardı.Çogu kez unutuyosunuz onlar halkın seçilmişleri