30 Mart 2014 Pazar 21:31
AKP, İstanbul'da 'zafer' ilan etti

AKP il başkanı Aziz Babuşçu, seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

Babuşçu şunları söyledi:

"Önce şunu ifade edeyim. Biz bundan önce de 2009’da yerel seçimlerde çok farklı manipülasyonlarla karşı karşıya kalmıştık. Bu seçimi yerel seçimin ötesine taşımak isteyenler, yerel seçimin sonucu ötesinde sonuçlar elde etmek isteyenler, bu seçim sonuçlarıyla beraber İstanbul’da bir kere daha kaybettiler. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın, başbakanımızın, teşkilat mensupları olarak şu anda İstanbul’da seçim kurullarının çalıştığı bütün okullarda sayımın devam ettiği, okulda katta sandıkta sorumlu olan arkadaşlarımız üstlendikleri sorumluluğun farkında olarak bize sürekli sonuçları aktarıyorlar ve o sonuçlardan elde ettiğimiz şu andaki verilere göre bir kere daha ifade ediyorum ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kadir Topbaş ile ve AK Parti’yle devam ediyor."

Babuşçu, "2009’da da manipülasyonlar karşısında, AK Parti karşısında yenilgiyi tadan, kendisi açısından başarı olarak gören Kılıçdaroğlu genel merkeze yürüdü. Şimdi Sarıgül’e de yenilgiyi tattırarak onu CHP genel merkezine gönderiyor." diye konuştu.

Babuşçu, " sonuçların tamamı elimize geçtiğinde coşkumuzu bir kere daha paylaşacağız. Ama ben İstanbul için, 47-50 bandında sonucu tayin etmiş olacağız ve o zaman daha büyük coşkuyu bu salonda paylaşacağız." dedi.

Son Güncelleme: 31.03.2014 16:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.