AKP, ‘çocuk istismarını engelleme komisyonu’ önerisine 'ret' oyu verdi

Meclis Genel Kurulu'nda MHP'nin 'çocuklara yönelik cinsel istismar' konulu araştırma önergesine CHP ve HDP 'kabul', AKP 'ret' oyu verdi

AKP, ‘çocuk istismarını engelleme komisyonu’ önerisine 'ret' oyu verdi
MHP'nin “çocuk istismarlarının araştırılması ve önlenmesine yönelik araştırma komisyonu” kurulması için yaptığı teklif AKP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

CHP Milletvekili Eren Erdem, ilk olarak onaylanan öneri Meclis Başkanı'nın iptal ettiği ve AKP'lilerin çoğunluğu sağladıktan sonra tekrar oylama yapılarak komisyonun kabul edilmediğini iddia etti.

CHP Milletvekili Eren Erdem oylamanın sonucunu Twitter hesabından şöyle duyurdu: 

“'Çocuk istismarını engelleme komisyonu' şimdi yapılan oylamada AKP oyları ile reddedildi. Tüm muhalefetin EVET oyuna rağmen AKP HAYIR dedi.

“MHP'nin grup önerisi (Çocuk İstismarını Önleme Komisyonu) oylanırken, AKP'li vekiller dışarıdaydı. Biz çoğunluktuk ve EVET kararı çıktı.

“AKP'li Meclis Başkanı oylamayı kabul  etmedi, ve oylama tekrar edildi. AKP'liler salona girdi, HAYIR oyu kullandı. Ve önerge reddedildi.

“Böylece 'Çocuk İstismarını Önleme Komisyonu' kurulması için yapılan oylamadan HAYIR sonucu çıktı. Ülkemiz için vahim bir durum.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 17:13
YORUM EKLE