12 Ağustos 2016 Cuma 13:06
Adalet Bakanı: 4 ABD’li uzman 22 Ağustos’ta Türkiye’ye gelecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen’in iadesiyle ilgili ABD’den dört uzmanın 22 Ağustos’ta Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

Bozdağ’ın açıklamasından satır başları şöyle:

'22 AĞUSTOS’TA TÜRKİYE’YE GELECEKLER'

“ABD’li uzmanlar 22 Ağustos’ta Türkiye’ye gelecekler. 3’ü Adalet Bakanlığı, 1’i Dışişleri Bakanlığı temsilcisi. 23-24 Ağustos tarihlerinde burada görüşmeler yapılacaktır. Fetullah Gülen’in iadesi artık bütün dünyanın yakından takip ettiği ortak bir konudur

4 UZMAN GELECEK

“ABD Bakanlık yetkilileri 4 uzman gönderecek. Fethullah Gülen’in iadesi sadece Türkiye ya da ABD’nin konusu değil tüm dünyanın takip ettiği bir konu.

“Yüzlerce insanın ölümüne 2.500’den fazla “insanın yaralanmasına neden olan bu olayı dünya yakından takip ediyor. ABD’li uzmanlar 22 Ağustos’ta gelecek. Yaklaşım hukunun sağlıklı işlemesine yönelik.

'ABD, İADE ETMEK ZORUNDADIR'

“ABD, iade etmek zorundadır. ABD eğer iade etmezse Fethullah Gülen’in dostluğunu Türkiye’nin dostluğuna tercih etmiş demektir. ABD, Gülen’i Türkiye’nin dostluğuna tercih etmemeli.

“Usame Bin Ladin Dünya Ticaret Merkezi’ni bombalattığı zaman ABD’nin neler yaptığına bütün dünya şahit. O zaman da hukuk vardı iade anlaşmaları vardı o dönemde yapılanları da uluslararası anlaşmalar bakımından AB yönetimi değerlendirirse Türkiye’nin katkısı bir kez daha ortaya çıkacaktır.”

Son Güncelleme: 13.08.2016 11:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.