Oscar adayları açıklandı

86’ncı Oscar Ödül Töreni’nde adaylar açıklandı. ‘American Hustle’ ve ‘Gravity’ filmleri 10, ’12 years a slave’ filmi ise 9 dalda Oscar’a aday gösterildi.

Oscar’lar 2 Mart 2014'te Los Angeles Dolby Theatre'da düzenlenecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak.

Oscar Ödül gecesi ayrıca dünya çapında 225 ülkeden canlı olarak takip edilebilecek. Oscar Ödül Töreni'ni ABD’li talk show yıldızı Ellen DeGeneres sunacak.

Adaylar şöyle;

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

 Sally Hawkins (Blue Jasmine)

Jennifer Lawrence (American Hustle)

Lupita Nyong’o (12 Years a Slave)

Julia Roberts (August: Osage County)

June Squibb (Nebraska)

EN İYİ FİLM ADAYLARI

Düzenbaz (American Hustle)

Kaptan Phillips (Captain Phillips)

Dallas Buyers Club

Yerçekimi (Gravity)

Her

Nebraska

Philomena

12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave)

EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Amy Adams (American Hustle)

Cate Blanchett (Blue Jasmine)

 Sandra Bullock (Gravity)

Judi Dench (Philomena)

Meryl Streep (August: Osage County)

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)

EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Christian Bale (American Hustle)

Bruce Dern (Nebraska

Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street)

Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave)

Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Barkhad Abdi (Captain Phillips)

Bradley Cooper (American Hustle)

Michael Fassbender (12 Years A Slave)

Jonah Hill (The Wolf of Wall Street)

Jared Leto (Dallas Buyers Club)

EN İYİ YÖNETMEN ADAYLARI

David O. Russell (American Hustle)

Alfonso Cuaron (Gravity)

Alexander Payne (Nebraska)

Steve McQueen (12 Years A Slave)

Martin Scorsese (The Wolf Of Wall Street)

EN İYİ YABANCI FİLM ADAYLARI

The Broken Circle Breakdown

The Great Beauty

The Hunt

The Missing Picture

Omar

EN İYİ ANİMASYON ADAYLARI

The Croods

Despicable Me 2

Ernest & Celestine

Frozen

The Wind Rises

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

David O. Russell ve Eric Singer (American Hustle)

Woody Allen (Blue Jasmine)

Craig Borten ve Melisa Wallack (Dallas Buyers Club)

Spike Jonze (Her)

Bob Nelson (Nebraska)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

Julie Delpy, Ethan Hawke & Richard Linklater (Before Midnight)

Billy Ray (Captain Phillips)

Steve Coogan ve Jeff Pope (Philomena)

John Ridley (12 Years a Slave)

Terence Winter (The Wolf of Wall Street)

EN İYİ GÖRSEL EFEKT ADAYLARI

Gravity (Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk ve Neil Corbould)

The Hobbit: The Desolation of Smaug (Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton ve Eric Reynolds)

Iron Man 3 (Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash ve Dan Sudick)

The Lone Ranger (Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams ve John Frazier)

Star Trek Into Darkness (Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann ve Burt Dalton)

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

American Hustle (Michael Wilkinson)

The Grandmaster (William Chang Suk Ping)

The Great Gatsby (Catherine Martin)

The Invisible Woman (Michael O’Connor)

12 Years a Slave (Patricia Norris)

EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ

Dallas Buyers Club (Adruitha Lee ve Robin Mathews)

Jackass Presents: Bad Grandpa (Stephen Prouty)

The Lone Ranger (Joel Harlow ve Gloria Pasqua-Casny)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.