Emin Alper: Umarım tepenin ardında kimse kalmaz!

24. Ankara Uluslararası Film Festivali Kapanış Töreni, Ankara Resim ve Heykel Müzesi'nde gerçekleştirildi.

Oyuncular Şenay Gürler ve Serdar Orçin'in sunduğu ödül törenine ünlü gitar sanatçısı Ahmet Kanneci film müzikleriyle eşlik etti.

Ödül Töreni'nde, Ulusal Uzun, Ulusal Belgesel, Ulusal Kısa Film ve Akademia Jürilerinin belirlediği ödüller sahiplerini buldu. Gecede Tepenin Ardı aldığı ödüllerle damgasını vurdu.

“En İyi Film” ödülü dahil toplam yedi ödül alan Tepenin Ardı filminin yönetmeni Emin Alper, çözüm sürecine atıfta bulunarak, “Umarım bu süreç kazasız belasız geçer ve tepenin ardında kimse kalmaz” dedi.

Yapımcı ve yönetmen Tomris Giritlioğlu, oyuncu Şenay Gürler, yazar ve oyuncu Ercan Kesal, yazar Cemil Kavukçu ve yönetmen Ezel Akay'ın jüri üyeliğini üstlendiği Ulusal Uzun Film Yarışması'nda toplam 8 filme 13 dalda ödül verildi.

Gecede ödül alan kişi ve yapımlar şöyle:

En İyi Film: Tepenin Ardı
Seçiciler Kurulu Özel Ödülü: Babamın Sesi – Orhan Eskiköy
En İyi Yönetmen Ödülü: Tepenin Ardı – Emin Alper
Mahmut Tali Öngören Ödülü-En İyi İlk Film: Güzelliğin On Par’ Etmez – Hüseyin Tabak
En İyi Senaryo: Tepenin Ardı – Emin Alper
Akademia Ödülü: Tepenin Ardı – Emin Alper
En İyi Kadın Oyuncu: Şimdiki Zaman – Sanem Öge
En İyi Erkek Oyuncu: Tepenin Ardı – Tamer Levent
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Tepenin Ardı – Banu Fotocan
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Tepenin Ardı – Mehmet Özgür
En İyi Görüntü Yönetimi: Yük – Feza Çaldıran
En İyi Sanat Yönetimi: Evdeki Yabancılar – Işıl Çağlar
En İyi Özgün Müzik: Evdeki Yabancılar – Ulaş Güneş Kacargil
En İyi Kurgu: Güzelliğin On Par’ Etmez – Christoph Loidl
Umut Veren En İyi Erkek Oyuncu: Güzelliğin On Par’ Etmez – Abdülkadir Tuncer
Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı: Evdeki Yabancılar – Ulaş Güneş Kaçargil

Ulusal Belgesel
En İyi Film:
Bülent Öztürk – Beklemek
En İyi Yönetmen: Ebubekir Çetinkaya – Yuva
En İyi Görüntü Yönetmeni: Halil Aygün – Dom
En İyi Konsept / Senaryo: Müjgan Taner – Bir düş-tü Sulukule
En İyi Kurgu: Müjgan Taner – Bir Düş-tü Sulukule
Jüri Özel Ödülü: Nejla Demirci – Gündöndü

Kısa Film (Kurmaca)
En İyi Kurmaca Film:
Veda Makamı – İpek Kent
En İyi Senaryo: Veda Makamı – İpek Kent
En İyi Kurgu: Mod – Deniz Tarsus
En İyi Müzik: Veda Makamı Mamet Caferoğlu
En İyi Kadın Oyuncu: ON – İlkem Ulugün
En İyi Erkek Oyuncu: Veda Makamı – Cüneyt Uzunlar
En İyi Film: Veda Makamı – İpek Kent
En İyi Yönetmen: Veda Makamı – İpek Kent
En İyi Görüntü Yönetmeni: Birlikte – Clint Learos
En İyi Sanat Yönetmeni: Veda Makamı – İpek Kent

Kısa Film (Deneysel)
En İyi Sanat Yönetmeni:
Net 17950 – Özden Demir
En İyi Yönetmen: Net 17950 – Özden Demir
En İyi Deneysel Film: (kafes) – Oğuzhan Akalın
En İyi Senaryo: (kafes) – Oğuzhan Akalın
En İyi Kurgu: Net 17950 – Özden Demir
En İyi Görüntü Yönetmeni: Net 17950 - Altan Bal

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.