5. Pembe Hayat KuirFest'te 'Akıllı Telefonla Belgesel Yapım Atölyesi' düzenlenecek

Atölye ücretsiz ve herkesin katılımına açık

5. Pembe Hayat KuirFest'te 'Akıllı Telefonla Belgesel Yapım Atölyesi' düzenlenecek

Belgesel çekmek istiyorum ama kameram yok, bu işin daha kolay bir yolu yok mu, diyenler! Tam size göre bir atölye geliyor.

Yönetmen ve yapımcı Doğa Kılcıoğlu Esen, uygulamalar üzerinden akıllı telefonlarla bir belgesel yapımının çekim, tasarım ve kurgu süreçlerini en temel haliyle atölye katılımcılarıyla paylaşacak.

Katılımcıların kendi çevrelerinde seçtikleri bir konuyu projelendirip yapacakları çekimler derslerde izlenecek ve üzerine tartışma yürütülecek. Ayrıca atölye boyunca ilham verici olabilecek birçok belgeselden de parçalar izlenecek.

5. Pembe Hayat KuirFest kapsamında 15-16-17 Ocak'ta Ankara'da düzenlenecek atölye ücretsiz ve herkesin katılımına açık.

20 kişilik kontenjanla sınırlı atölyeye katılım formunu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonra formu press@pembehayatkuirfest.org adresine gönderip iletişime geçmeniz yeterli

DOĞA KILCIOĞLU ESEN KİMDİR?

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olan Doğa Kılcıoğlu Esen 2005 yılında Fransız Hükümeti’nden aldığı yüksek lisans bursuyla Paris Sorbonne III Üniversitesi’nde sinema eğitimi gördü. Üniversite yıllarında çektiği belgesel filmi Üç Kulaklı ile 2003 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali – En İyi Belgesel ödülünü aldı. 2006 yılında ‘1 2 3 TIP’ adlı belgesel filmi gerçekleştirdi.

2008’de kardeşi Can Kılcıoğlu’yla DeliCe Film’i kurdu. Doğa Kılcıoğlu Esen’in yönetmenliğini yaptığı belgeseli, “Kamerayla İzdivaç” birçok festivalde gösterildi ve Prizren Dokufest Belgesel Film Festivali’nde İzleyici Ödülü aldı.

2013 yılında Can Kılcıoğlu’nun yönettiği Karnaval isimli uzun metraj filmin yapımcılığını yaptı.

Şu an Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Doğa Kılcıoğlu Esen belgesel üzerine çalışmakta ve kurumsal şirketlere sinema eğitimi vermektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 17:57
YORUM EKLE