16 Temmuz 2014 Çarşamba 18:29
 Yeni Şafak, 'Geziciler'in korkunç planını' deşifre etti!

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesi, Gezi eylemlerine katılanların İstanbul’un suyunu bitirmek için bir ay boyunca musluklarını açık bırakmayı, böylece Erdoğan'ı zor duruma düşürmeyi planladıklarını iddia etti.

Yeni Şafak gazetesinin internet yayınındaki habere göre, Gezi olaylarıyla hükümeti devirmeye çalışan "sağcı, solcu, ulusalcı, kürtçü vb." grup, Twitter'da İstanbul'un suyunu bitirmek için örgütlendi.

Haberin yayına girmesinden kısa süre sonra twitter'da  '#MuslukaçİstanbulunSuyunuBitir' etiketi açıldı.

Tepkiler üzerine haber yayından kaldırıldı.

yenisafak.com.tr  sitesinde yayınlanan haber şöyle:

Gezicilerin korkunç İstanbul planı!

"Gezi olaylarıyla birlikte hükümeti devirebilmek için hemen her yolu deneyen "sağcı, solcu, ulusalcı, kürtçü vb." gibi görüşlerin ortaya çıkardığı fikir koalisyonu Geziciler'in hükümete karşı yeni bir eylem planı için çalıştığı ortaya çıktı. Twitter'da bazı kullanıcılar ilginç bir örgütlenmeye gitti: İstanbul'un suyunu bitirelim...

Sosyal medya üzerinden yapılan kampanyalardan biri de İstanbul'un suyu üzerine. Aylardır bilimadamları İstanbul'a yeterli düzeyde yağmurun düşmediğini bu yüzden su sıkıntısı çekilebileceğini söylemişti. Bazı uzmanlar da "İstanbul'un 2 aylık suyu kaldı" uyarıları yapmıştı.

"İstanbul'un suyunu bitirelim"

Bu uyarılardan yola çıkan bazı Geziciler, Twitter'da örgütlenerek İstanbul'un suyunu bitirmeye, böylece hem belediyeyi hem de Köşk seçimleri öncesi Başbakan Erdoğan'ı zor duruma düşürmeye çalışacak. Buna göre eyleme katılanlar tarafından musluklar açık bırakılacak, İstanbul'un suyu 1 ayda bitirilecek, hükümet ve belediye zor durumda kalacak."

Son Güncelleme: 17.07.2014 11:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Samet 2014-07-16 21:58:38

haber yaparken hiç mi düşünmüyonuz :d

Avatar
onur 2014-07-17 11:16:55

1000 kişiyi sadece ben örgütledim sağlıklı yaşam adı altında günde 3 litre su içiyoruz asıl niyetimiz hükümeti devirmek