Turgut Uyar'ın içinde 'Kürdistan' geçen şiirini paylaştı, linç edildi

Oyuncu Deniz Çakır, Turgut Uyar'ın 'Yokuş Yola' şiirindeki 'Kürdistan' ifadesi yüzünden sosyal medyada lince uğradı...

Turgut Uyar'ın içinde 'Kürdistan' geçen şiirini paylaştı, linç edildi

Sosyal medyadan Turgut Uyar’ın Tatvan’la ilgili yazdığı ‘Yokuş Yola’ şiirindeki “Kürdistan’da ve Muş Tatvan yolunda bir yer kanar” dizesini paylaşan oyuncu Deniz Çakır bazı takipçilerinin saldırısına uğradı.

Pazar gecesi Deniz Çakır, sosyal medyadan Turgut Uyar’ın Tatvan’la ilgili yazdığı ‘Yokuş Yola’ şiirini yayınladı ve altına şiirdeki “Kürdistan’da ve Muş Tatvan yolunda bir yer kanar” dizesini paylaştı.

Çakır’ın şiirde geçen "Kürdistan" lafını yazması bazı takipçilerinden tehdit almasına yol açtı. Çok sayıda tepki ve tehdit mesajı alan Çakır, “Her şey sevgi ve anlayıştan geçer. Kimseyi yargılamadan sevmektir mutluluk. Ben bir Turgut Uyar şiiri paylaştım. Sevgiler” mesajını yazarak sağduyu çağrısı yaptı.Çakır, başrolünü Yiğit Özşener’le paylaşacağı Mahsun Kırmızıgül’ün yeni projesi “Aşkın Dili Yok” dizisi için Bitlis’in Tatvan ilçesine gitmeye hazırlanıyor.

Bir hafta sonra çekimlere başlayacak olan Çakır, dizide Kürt bir avukat rolüne hayat verecek. Çekimler öncesi Kürtçe ders alan oyuncu, bir yandan da bölgeyle ilgili kitaplar okuyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 13:58
YORUM EKLE