28 Mayıs 2013 Salı 01:08
Nuray Mert: Orhan Pamuk'unki şöhret şımarıklığı

Nuray Mert İMCTV'de yayınlanan programda geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da gerçekleştirilen Demokrasi ve Barış Konferansı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ayşegül Doğan'ın moderatörlüğünü yaptığı programa katılan Mert, konferansın organiztörlerine çağrıda bulundu. Mert, imzacılar arasında yazar Orhan Pamuk'a yer verilmesini eleştirerek "Sembol ve şöhreti karıştırmamak gerek" dedi.

Çözüm süreci ile birlikte gündeme gelen ve dört ilde düzenlenecek olan Demokrasi ve Barış Konferansları'nın ilk ayağı 25-26 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirilmişti. Yaşar Kemal, Tarık Ziya Ekinci, Vedat Türkali, Orhan Pamuk, Murathan Mungan, Rakel Dink, Prof. Dr. Yakın Ertürk, Prof. Dr. İonna Kuçuradi, Prof. Dr. Gençay Gürsoy, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Arif Sağ’ın çağrıcıları arasında yer aldığı “Demokrasi ve Barış Konferansı”na yönelik eleştirilerini Nuray Mert İMC TV'de dile getirdi.

"BU ÜNLÜ ADAMI KINAMAK GEREK"

Yazar Orhan Pamuk'un konferans çağrıcıları arasında olmasına rağmen programa katılmamış olmasını eleştiren Mert, Pamuk'un tavrının "yakışıksız" olduğunu söyledi.  

Pamuk'un bugüne dek Kürt meselesine ilişkin tek bir söz söylemediğini söyleyen Mert "Sembol ve şöhret farklı şeylerdir. Bunları karıştırmamak gerek. Pamuk'un konferansa gelmemesi sıradan bir şöhret şımarıklığıdır" dedi. Mert sözlerine "Bu ünlü adamı kınamak gerek" ifadeleriyle devam etti.

Son Güncelleme: 29.05.2013 13:56
Anahtar Kelimeler:
Nuray MertOrhan Pamuk
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.