Mehmet Baransu serbest bırakıldı

Gazeteci Mehmet Baransu, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı…

Mehmet Baransu serbest bırakıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkındaki 4 ayrı dava nedeniyle çıkarılan yakalama kararı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Baransu, işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi ve burada nöbetçi hakime ifade verdi.

Yaklaşık 2 saat süren ifadenin ardından serbest bırakılan Baransu adliye önünde açıklama yaptı.

Kendisini gözaltına almaya gelen polislerin iyi davrandığını ve kibar olduklarını ifade eden Baransu, "Sabah Terörle Mücadele'den 7 arkadaş geldi. Hakkımda yakalama kararı olduğunu söylediler. Çocukları alt kata indirdim. Sonra buraya geldik" dedi.

Baransu ifadeye vermeye giderken kendisine yönelik suçlamaları bilmediğini belirterek, "4 dosyaydı. 3 tanesi hakaret. Biri de 2 sene önce MİT'in CHP'li ve MHP'li iş adamlarını fişleyip ihale vermemekle ilgili haber yapmıştım. Belgelerini yayınlamıştım. Konu meclise taşınmıştı. İfadeyi verdim. Serbest kaldım" diye konuştu.

Baransu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT'e yönelik dünkü açıklamalarını hatırlatarak, "Ben zaten 1,5 yıl önce belgelerini ortaya koymuştum. Bugün de yargılanıyorum. Dava açılmış ve gözaltına alındım. Bunun hesabını ben değil, hukuksuz şekilde bu fişlemeleri yapanlar verecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 19:04
YORUM EKLE