02 Temmuz 2013 Salı 13:03
İpekçi'den Melih Gökçek'e fıskiyeli ayar!

Melih Gökçek'in CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ü hedef alan bel altı soruları Cemil İpekçi'yi de çok kızdırdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Aygün'ün LGBT bileşenlerinin düzenlediği Onur Yürüyüşü'ne destek vermesi üzerine "Sen gay misin?" diye sormuştu. Bu sözlerin bir siyasetçiye, başkentin belediye başkanına yakışmadığını düşünen çok sayıda kişi tepki göstermişti.

Twitter'da başlayan polemiğe gay kimliği ile tanınan ünlü modacı Cemil İpekçi de dahil oldu. İpekçi, Gökçek'i hedef alan tweet'lerinde "Bir insan bir insana sen gay misin diye niye sorar? Merak ettim, cevaplayan olursa sevinirim" diye sordu.

Gökçek'i "gaylarle uğraşmayın" diye uyaran Cemil ''Melik Gökçek Bey bugüne kadar yazılarınızı okudum. Beğenmediğimde olsa saygı duydum. Ama lütfen işinize bakın. Gaylerle uğraşmayın'' dedi.

GÖKÇEK'E FISKİYELİ AYAR

Gökçek'i tiye alan "belediyenin fıskiyesini kim kırdı" geyiğine de göndereme de bulunan Cemil İpekçi Günlerdir fıskiyenizi kim kırdı diye soruyorsunuz. Gayler kırmaz ama kırılırlar. Bizler kırıldığımızda kırık camlar gibi ayağa batarız sonra" dedi.

YÜRÜYÜŞE BİRÇOK MİLLETVEKİLİ DE KATILMIŞTI

Türkiye'de lezbiyen, gay, biseksüel ve trans hareketin bileşenlerinin 11 yıldır düzenlediği Taksim'deki yürüyüşe 50 bin kişilik kalabalık bir kitle katılmıştı. Yürüyüşte en önde CHP Milletvekilleri Şafak Pavey, Binnaz Toprak, Hüseyin Aygün, BDP milletvekili Sebahat Tuncel, ÖDP lideri Alper Taş ve Alman parlamenterler de yer almıştı. (Gazeteciler.com)
Son Güncelleme: 03.07.2013 09:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.