04 Mayıs 2012 Cuma 00:52
‘İnşallah sosyalizm gelecek’ pankartı bizim değil

1 Mayıs alanında en çok ilgi toplayan kortej olarak medyada geniş yer bulan 'Anti Kapitalist Müslüman Gençler' M. Ali Birand'ın hazırladığı 32. Gün'e konuk oldu.

 

"FİKİR BABASI DEĞİL ARKADAŞLARIYIM"

Kim olduklarını, ne istediklerini anlatan grup 1 Mayıs'ta gördükleri ilgiden memnun olduklarını söylediler. Programın konukları arasında yer alan İhsan Eliaçık, Birand'ın ısrarına karşın kendini grubun "fikir babası" olarak konumlandırmadığını sadece "arkadaş" olduklarını söyledi. Katılımcı gençler Birand'ın "sizin için İslamcı komünistler diyebilir miyiz?" sorusuna "yanlış bir tanım olur" yanıtı verirken "biz İslam'ın sosyal mesajlarının hak ettiği ölçüde vurgulanmasını istiyoruz" dedi.

 

"İNŞALLAH SOSYALİZM GELECEK" PANKARTI BİZİM DEĞİL

Kapitalizmle mücadele korteji olarak 1 Mayıs'a katıldıklarını kaydeden gençler "İnşallah sosyalizm gelecek" yazılı bir pankartla hiçbir ilgileri olmadığını özel olarak vurguladı. Söz konusu pankart nedeniyle sol cenahtan "sosyalizm inşallahla maşallahla gelmez" yönünde eleştiri aldıklarını muhafazakarlardan da "siz bu muydunuz?" şeklinde tepkiler aldıklarını belirten grup "bizim pankartlarımız siyah zemine beyaz yazıyla hazırlanırken kortejimizin logosunu taşıyor, bu pankartın bizimle hiç bir ilgisi yok" dediler. (GAZETECİLER.COM)

Son Güncelleme: 04.05.2012 22:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.