22 Ağustos 2015 Cumartesi 15:41
Erdoğan'a 'ilan-ı aşk eden' Ethem Sancak'ın Akşam'ı, tecrit altındaki Öcalan'dan 'mesaj getirdi'

27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana avukatlarıyla, 6 Ekim 2014 tarihinden bu yana ailesi ile ve 5 Nisan 2015 tarihinden bu yana da İmralı Heyeti ile görüştürülmeyen PKK lideri Abdullah Öcalan'ın HDP'ye 'mesaj' gönderdiği iddia edildi.

İddia, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a 'ilan-ı aşk etmesi'yle bilinen Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Akşam gazetesinde yayınlanan haberde gündeme getirilirken, haberde Öcalan'ın HDP'lilere seslendiği ileri sürüldü. Akşam, kimsenin görüştürülmediği Öcalan'ın HDP'ye "Hal hatır sorulup hasbihal edeceğim görüşmeye ihtiyacım yok," dediğini iddia etti. 

Gazete, Kandil-İmralı-Hükümet arasındaki diyalogların yürütülmesine aracılık eden HDP Heyeti'ne İmralı'nın yolunun kapatıldığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın sözlerini hatırlatan, "terör örgütü ile arasına mesafe koymadığı için İmralı'ya gidişlerine izin verilmeyen HDP heyeti" ifadelerini de kullandı.

AKP'ye yakın diğer gazetelerde de yayınlanan haberde, Öcalan'ın kim aracılığıyla ve nasıl 'mesaj' gönderdiğine dair bir şey söylenmezken, kaynak olarak da "AKŞAM'ın ulaştığı kaynaklar" gösterildi. Bu kaynakların ise kim olduğuna dair herhangi bir şey belirtilmedi.

Haberde şu ifadelere yer verildi: "AKŞAM'ın ulaştığı kaynaklar, Öcalan'ın, çözüm sürecini donduran gelişmelerden sürecin tüm aktörlerini sorumlu tututuğu, bu kapsamda HDP ve PKK'ya yönelik önemli eleştiriler dile getirdiğini vurguladılar. Öcalan'ın, seçim öncesi ve sonrası HDP'den yapılan ve AK Parti ile koalisyon seçeneğini sıfırlayan sert açıklamalarından da rahatsız olduğu kaydedildi."

Son Güncelleme: 22.08.2015 15:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.