Demirtaş'tan 'BirGün' açıklaması

Selahattin Demirtaş, BirGün gazetesi muhabiri Keyif ile yaşadığı diyalog nedeniyle bir açıklama yaptı...

Demirtaş'tan 'BirGün' açıklaması

HDP‘nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı Selahattin Demirtaş, vizyon toplantısındaki soru cevap bölümünde BirGün gazetesi muhabiri Ömür Şahin Keyif ile yaşadığı diyalog nedeniyle bir açıklama yaptı.

BirGün gazetesi muhabiri Ömür Şahin Keyif’in Selahattin Demirtaş’ın seçim belgesini açıkladığı toplantıda söz alarak Demirtaş’a ortak adaylık görüşmelerinin devam ettiği süreçte bir televizyon kanalında aday olduğunu açıklaması ve içinde Gezi, Roboski ve Soma’nın olduğu bir karneye sahip olan Başbakan Erdoğan ile Ekmeleddin İhsanoğlu arasında kategorik bir fark yok mu sorularına Demirtaş’ın imalı bir şekilde “BirGün gazetesi, peki” demesi ve salonda alkış ve gülüşmelere neden olmuştu.

Selahattin Demirtaş BirGün gazetesini arayarak yaşanan olayla ilgili üzüntüsünü dile getirdiği ve  salondaki alkış ve gülüşmelerin nedenini anlayamadığını söylediği öğrenildi. Demirtaş ayrıca kendisine ait sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak “Medya ortamının bu çürümüşlüğü içinde BirGün gibi hala düzgün işler yapan bir gazeteyi ve muhabirini incitmek değildi kastım.” dedi. (ToplumSol)

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2014, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırat Alkan
Fırat Alkan - 4 yıl Önce

demirtaş'tan başka seçenek yok! neden mi? buyrun okuyun: firatalkan.blogspot.co.uk

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 4 yıl Önce

.. b.ir gün gazetesini diğer gazetelerden ayırt eden farkı, gazete çalışanı kendi yetiştiği cumhurun zehirlediği insanların aynısı gibib davranmamalı. emek,adalet,eşitlik,özgürlük gibi sadece bu kavramları kullanmak bu kemalist devlet algısında düşman hukuku uygulanması için yeterli sebebtir. kaldiki .s: demirtaş gibi devletin temellerine dört bir yandan evrensel hukuk kuşatması yaparak ,devlet aklının bulanıklaştığı bir günde sorması gereken soru , siz devletin din işlerini, eğitimin,kime ne diyeçeğini elinden aldınız, devlet kuşa döndü artık halk korkmadan yaşar böyle devlette demesi gerekirdi. ama gazeteci arkadaş demirtaş'ın arkasından dolanmayı seçti. akit mühabirinden bir farkı kaldımı. bu yanlışlar kişnin zihin karmaşasından kaynaklanıyor.