Cüneyt Özdemir'den Başbakan'a yanıt

Erdoğan, ‘o adamları köşe yazarı olarak nasıl tutuyorsunuz?’ diyerek onu hedef almıştı…

Cüneyt Özdemir'den Başbakan'a yanıt

(GAZETECİLER.COM) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın iftarında yaptığı konuşmada, Ahmet  Davutoğlu'nun Myanmar'a ziyaretini eleştiren Radikal yazarı Cüneyt Özdemir'i sert eleştirdi.

 

Erdoğan, Özdemir'in Davutoğlu'nun ziyaretini işgüzarlık olarak nitelendirmesi için çok sert konuştu ve Özdemir'in patronu Aydın Doğan'a yazıklar olsun dedi.

 

ÇIKMIŞ BİRİLERİ YAZIYOR

"Şimdi çıkmış birileri yazıyor, "Hadi Emine Erdoğan'ı anladım da, Dışişleri Bakanının ne işi var?" diyorlar Ben buradan o medya patronuna yazıklar olsun diyorum; o adamları köşe yazarı olarak nasıl tutuyorsunuz? Bu tür hedefi aşkı heyecanı olmayan insanlara eline kalem vermişsin köşe teslim etmişsin. Bu milletin dertleriyle dertlenen kalemler değildir bunlar."

 

Başbakan Erdoğan'ın hedefindeki isim, köşesinde "Bugün Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı'nın büyük bir işgüzarlıkla eşlik ettiği bir başbakan eşindense kızı ile Arakan'a giden gerçek bir sivil toplum gönüllüsü portresi uluslararası düzeyde çok daha güçlü kalacaktı. Davutoğlu'nun heyete katılması bu görüntüyü bozdu." yazan Radikal yazarı Cüneyt Özdemir'den başkası değildi.

 

ÖZDEMİR'DEN JET YANIT

Köşesinde Başbakan'ın yürek hoplatan geceyarısı telefonları! başlıklı bir yazı kaleme alan Özdemir, Erdoğan'ın sözlerini yanıtladı. Özdemir, Başbakan'ın olimpiyatlarda madalya kazanan sporcuları telefonla aramasını "daha önce beni de aramıştı, oradan biliyorum" diye yorumladı ve bakın neler yazdı:

 

"Artık biliyorsunuz ‘bizim oranın âdetleri meşhurdur Başbakan’ın geceyarısı telefon etmeleri.’ Bundan yıllar önce bir gece telefonum acı acı çalmış ve Sayın Başbakan Erdoğan’ın sesi ile karşılaşıp şaşırmıştım. Başbakan ile yazdığım bir yazı üzerine yaptığımız konuşmadan pr malzemesi olarak anlaşılır endişesi ile kimselere bahsetmeye utanmıştım. Sonuçta telefonun ucundaki ses bir başbakan da olsa özel bir konuşma yapılabilmeli diye düşünmüştüm. Anladım ki memlekette benden başka kimsede bu tür endişeler yok!

 

Başbakan Erdoğan’ın kötü bir huyu var. Eleştirilmeye hiç gelemiyor. Mesela köşenizde Başbakan Erdoğan’ın hoşuna giden bir şey yazarsanız muhabbetle bir gece yarısı sizi arayıp içten konuşmaktan çekinmiyor ancak hoşuna gitmeyen bir eleştiri okuyunca hemen ‘birtakım medya’ya transfer oluyorsunuz. Bakınız: En son Dışişleri Bakanı’nın Myanmar seferini eleştiren köşe yazarınız! "

 

BU ERDOĞAN'IN CÜNEYT ÖZDEMİR'E İKİNCİ FIRÇASI!

Bu kısa dönemde Başbakan Erdoğan ile Cüneyt Özdemir arasında yaşanan ikinci polemik. Başbakan Erdoğan'ın "çocuklar dindar değil de tinerci mi olsunlar?" sözlerinin ardından Cüneyt Özdemir CNNTÜRK'te yayınlanan 5N1K programına tinerci bir genci konuk etmiş, Başbakan Erdoğan ise bu durumu yine sert bir şekilde eleştirmişti.

 

GAZETECİLİK BU MU?

"Gazetecilik bu mu?" diyerek Özdemir'e tepki gösteren Erdoğan, "Sen bir kere o çocuğu oraya çıkarmakla, tiner kullanmaya meşruiyet kazandırıyorsun. Böyle bir anlayış olabilir mi? Ondan sonra gazete patronları, televizyon patronları bizim bu ifadelerimizden rahatsız oluyor. Bunların derdi başka. Ama biz inandıklarımızı, doğrularımızı anlatmaya devam edeceğiz" sözleriyle Özdemir'e tepki göstermişti.

 

Konuşmanın ardından Twitter'dan yorum yapan Cüneyt Özdemir, Başbakan Erdoğan'a şu sözlerle cevap vermişti: "Başbakan Erdoğan bir tinerciyi ekrana çıkartmama çok kızmış. 'Gazetecilik bu mu?' diye soruyor. Benim için gazetecilik tam da bu... 'Bu' gazeteciliği daha ne kadar yapabileceğiz asıl sorulması gereken soru bu... "

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2012, 13:36
YORUM EKLE