24 Aralık 2013 Salı 16:44
Cemaat'ten uzlaşma çağrısı

Başbakan Erdoğan ve Fethullah Gülen karşılıklı olarak birbirlerine ağır ithamlarda bulunarak kavgayı sertleştirirken uzlaşma arayışları da sürüyor.

Ak Parti’ye ve Cemaat’e yakın medya kanalları tüm hızlarıyla savaşı şiddetlendirirken, iki tarafın da zararlı çıkacağı kaygısıyla uzlaşma arayışları devam ediyor.

Gülen Cemaati’nin etkili ismi, 2. Adam olarak bilinen Gazeteci Yazar Hüseyin Gülerce son tartışmalarla ilgili olarak Twitter hesabından “Yangını söndürmeye çalışanlara yol açmalı” çağrısında bulundu.

Gülerce operasyon ve sonrasındaki görevden almalarla artan gerilimin ortadan kaldırılmasına yönelik görüşlerini takipçilerine sosyal medya üzerinden iletti.

Gülerce şöyle dedi:

“Büyük yangın var. 1. Yangına benzin değil su dökmeli

2. Yangını söndürmeye çalışanlara yol açmalı

3. Kim başlattı tartışmasına girmemeli...

Allah (cc) buyuruyor: Kötülükleri iyilik ile savınız. Göreceksiniz ki, düşman bildikleriniz sımsıcak bir dost oluvermiş. ( Fussilet, ayet 34) İyiliğe iyilik, her kişinin işi. Kötülüğe iyilik er kişinin işi...

Üç esasta ittifak olmalı:

1. Yolsuzlukların üstü örtülmemeli

2. Bürokrasi, paralel devlet kuramaz, sivil vesayet kurulamaz.

3. Bürokraside liyakat asıl olmalı. Bizden- bizden olmayan ayırımı yapılmamalı... Hukukun üstünlüğü esas alınmalı. Hukuk dışına çıkılmamalı”

Son Güncelleme: 25.12.2013 16:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.