Ak Partililer Zaman gazetesi yaktı

Gazetenin genel merkezi önünde eylem yaptılar…

Ak Partililer Zaman gazetesi yaktı

Zaman gazetesi önünde toplanan bir grup başbakan Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı. Gazetenin güvenlik görevlileri ise eylemcilere gül atarak karşılık verdi.

'Sivil Dayanışma Platformu' adı altında sosyal medyada örgütlenen yaklaşık 100 kişilik grup, Yenibosna'daki Zaman gazetesi merkez binası önünde toplandı. Çeşitli döviz ve pankart açan eylemciler, basın açıklaması yaparak gazetenin yolsuzluk, rüşvet ve karapara aklanması haberlerine yer vermesine tepki gösterdi.

Ellerinde 'Duaya davet bedduaya lanet' yazılı pankart taşıyan katılımcılar, 'Ustanın askerleriyiz', 'Dik dur eğilme, bu millet seninle' ve 'Milli irade engellenemez' şeklinde slogan attı.

Eylemcilerin attığı sloganlara gazetenin görevlileri gül atarak karşılık verdi. Bunun üzerine yol kenarında bekleyen polisler, olay çıkmaması için gül atan görevlileri uyardı. Grup adına basın açıklaması yapan Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan, Zaman gazetesine değişik suçlamalar yöneltti.

Açıklamanın ardından göstericiler yanlarında getirdikleri gazete sayfalarını, CD, kaset ve kulaklıkları bir bidona doldurup ateşe verdi. Ateş başında tekbir getiren göstericiler Erdoğan lehine sloganlarla eylemi bitirip bina önünden ayrıldı.

Eylem nedeniyle çevik kuvvet polisinin aldığı geniş güvenlik önlemleri de dikkat çekti.

Daha önce de Zaman önünde protesto gösterisi yapan gruba, gazete çalışanları ayakkabı kutusu vermiş, şaşkınlığını bir süre üzerinden atamayan eylemci, "Bu nedir bu? İçinde para var mı?" demişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2014, 12:14
YORUM EKLE